Merkezin Telegram kararını sorgulayın

Merkezimizin Telegram hesaplarının kapatılması ve Telegram kullanılmaması talimatı vermesi, art niyetliydi. Bu talep, merkezdeki etekleri tutuşmuş münafıklardan geldi ve son zamanlarda onlara iyice ayak uydurmuş olan Alihan Kuriş de hiç sorun görmedi. Biz Telegram’da yayın yapmayı bırakmış olsak bile senelerdir herkesi Telegram’a davet eden yayınlarımız var. Bizi yeni duyanlar hep Telegram üzerinden şu anda yayın yaptığımız uygulamalara ulaşabiliyorlar. Ayrıca her an Telegram’a geri dönmemizden, yeniden yayınlarımızı Telegram’da yapmamızdan büyük endişe duyuyorlar.

Telegram’ın üzerinde bu kadar durulup da kardeşlerimizin WhatsApp kullanmasına karşı aynı hassasiyetin gösterilmemesi bile samimi bütün kardeşlerimizi işkillendirmiştir ama son günlerde Alihan Kuriş’teki büyük değişikliklerden haberdar olmayanlar meseleyi çözememişlerdir.

Evet, Telegram da çok temiz ve güvenilir bir uygulama değil, bunca sene Telegram’a destek veren biz de Telegram’ı terk ettik ama hala gerçek sahibi CIA olan WhatsApp’tan çok ehven bir uygulama.

Telegram kullanmaya devam eden yüksek sayıda Akademi Dergisi takipçisi olduğu gibi, yayınlarımızı Telegram bünyesi içinde birbirlerine ya da gruplarına atan yüksek sayıda kullanıcı var. Her zaman olduğu gibi, şimdilerde de yayınlarımıza doğrudan ulaşan sayısı çok yüksek olmasa da dolaylı yollardan çok çok yüksek sayıda kişiye ulaşıyor. Ayrıca Telegram kanalımızdaki geçmiş yayınlara gelip bakan ve istifade eden kardeşlerimiz de çok. Elbette ki bunların gerçek hayatta yansımaları oluyor, sorgulayanlar, neler döndüğünü anlamaya çalışanlar oluyor. Bunun neticesi olarak her geçen gün münafıklar daha da zor şeyler yaşıyorlar. İyice sıkıştılar. Kardeşlerimiz birlik, beraberlik halini bozmasınlar. Aralarındaki irtibatı kopartmasınlar ve icap ediyorsa Telegram kullanmaya bir süre daha devam etsinler. Bundan sonra merkezden yayılan sözlerde ve talimatlarda samimiyeti, hikmeti sorgulasınlar. Çünkü artık amiral gemisi battı.

Uzun süredir hediyelerini alamayan hocaefendiler var. Onlara çeşitli mazeretler söyleniyor ama bu kısımda da samimiyet sorgulanmalı. Kendilerine anlatılanlar tamamen aldatmaya dönük şeyler… Cemaatimiz içindeki samimi hocaefendilerin sorun yaşaması ve oyundan düşürülmesi için kasten ve türlü türlü oyunlar çevriliyor. Kararlar hep münafıkların istediği şekilde alınıyor. Zimmete geçirilen çok çok büyük paralar var. Bir sürü çirkin ve suç kapsamındaki işin içinde Alihan Kuriş’in de parmağı var. Bunları çok kısa süre içinde herkesin gözleri önüne sereceğim. Yargılamalar, tutuklamalar ve hapis cezaları da olacaktır. Bırakın merkezde durup daha fazla zarar vermeyi, daha fazla ihanetler etmeyi, daha fazla çalıp çırpmayı, daha fazla kandırmayı, insan içine bile çıkamayacaklardır. Ceza almadan önce yurt dışına kaçmayı deneyenleri çok olacaktır. Hep dediğim gibi, herkese mühlet veriliyor ve artık bunların da mühletleri bitti. Bu yola daha fazla zarar veremeyecekler.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

“Merkezin Telegram kararını sorgulayın” üzerine bir yorum

  1. Düşmandan korkmuyoruz,Onu alt edecek iman,güç, bilgi ve kabiliyetimiz var.Lakin dost görünüp arkamizdan iş çeviren, nefsine yenilen,kuzu postuna bürünmüş tilki görünümlü davaya hainlik edenler yüzünden sekteye uğruyor. Bunlar açığa çıkmadan, temizlenmeden rahat yok.

Bir Yorum Yazın