Kara büyücü bir cemaat lideri: Alihan Kuriş

Sorgulayıp doğrulamak hiç zor değil… Ben anlatayım da aksini iddia edebilen varsa karşıma çıksın.

Bir Müslümanın,

 • nefsinin eline düşe düşe,
 • günahları işleye işleye,
 • yanlışları, zulüm ve haksızlıkları yapa yapa,
 • haramları yiye yiye,
 • hırsına, hasedine, kinine, kibrine, benliğine mağlup ola ola,
 • kalbini kararta kararta

nihayet kalbinin ölmesi ve en sonunda münafık olması ya da mürted olması halinde, nasıl bir İslam/Müslüman düşmanı olduğunu… Bu hale dönüştükten sonra kural/sınır tanımaz surette saldırganlaştığını, ilim/irfan ehli olanlar hep bilirler. Tarih bunun sayısız misalleri ile doludur. Mevzuya girilse saatlerce bitirilemez.

Yıllardır düşe kalka yoluna devam eden, “ha şimdi doğrulur belki ya da pili biter” dedirten ve son günlerde mühletini bitirip kalbini tamamen karartıp hz. Üstazımız dahil bütün büyüklerimizin gönlünden düşen ve parçası dahi bulunamaz haldeki Alihan Kuriş de bundan farklı bir davranış tarzı sergilemiyor.

Etrafına hiçbir sorun yokmuş gibi görünmek istese de aslında kontrolünü tamamen kaybetmiş vaziyette. Dünden bu yana bana ve ekibime ölüme sebep olan kara büyüleri üst üste yaptırıyor. Evet, kendisine bunca senedir dava kardeşliği yapan, akıl almaz sıkıntılarda yanında olup önüne bile geçip kendini siper eden, kendisi orada hizmet edebilsin diye dünyaya kafa tutan ve dünyanın dengelerini alt üst eden bana, şimdi kara büyüler yaptırıyor.

Kanıma da girmek istiyor. Mü’min, kafir, haklı, haksız, hesap, azap, cehennem diye hiç takılmıyor bile… Yolumuzdan çarptığı paralarla mı yoksa zaten kendi kazancı olan paralarla mı ödüyor henüz bu kısmını netleştiremedim ama aralarında Yahudilerin de olduğu büyücülerine iyi paralar veriyor. Yıllardır kendisine mani olduğunu düşündüğü samimi Müslüman kardeşlerimize büyüler yaptıran ve önünden bu şekilde almaya çalışan Alihan Kuriş şimdi beni de bu şekilde durdurmak ve susturmak istiyor.

Bu bilgiyi doğrulamak ise meseleden bile değil… Metafizik kabiliyetleri olup da bunu doğrulayabilecek çok sayıda samimi hocaefendiler var aramızda ama ayrıca cemaatimizin mensupları haricinde bu sahada faaliyet gösteren çok sayıda kişiler de var. Bu kişilerden birine gidilip sorulduğunda hemen bu bilgiyi doğrulayabilirler. Sorun, aksini ifade eden birine denk gelirseniz adını, soyadını bana ulaştırın. Ben yüzleşeceğim.

Ha bu arada büyüler yaptırarak maksadına ulaşma işlerini de annesinden öğrendiği konuşuluyor. Şu cemaatimizin düşürüldüğü hale bakınız. Bunca senedir bu cemaat bozuk tarikatların üfürükçü liderleriyle uğraştı, önlerine set oldu, dinimize ve tasavvufa lekeler düşürmelerine mani oldu ve sonra ayağını kaydıran bir lüzumsuz bize bu lekeleri düşürdü. Bunları araştırmayanlara, soruşturmayanlara, doğrulayınca hesap sormayanlara, soruşturmadan benim hakkımda atıp tutanlara benim söyleyecek sözüm yok, orası sözün bittiği yer ama verecek karşılığım çok.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

“Kara büyücü bir cemaat lideri: Alihan Kuriş” üzerine 3 yorum

 1. Neler oluyor ……?
  Aşağılarda kimsenin birşeyden haberi yok
  Böyle bir şey olamaz olduysa çok vahim bir durum var ortada
  Bu yolun sahipleri bu dava babadan ogula geçmiyor hak eden hizmeti yürütüyor
  Neler oluyor herkes sokta

 2. ”Fe eyne Allah”
  O her yerde hâzır ve nâzır değil mi, her şeyi görmüyor, bilmiyor mu; kulları aldatsak bile O’nu aldatmak mümkün mü? Emanete hıyanet eder ve yalan söylersek bizim Allah inancımız nerede kalır!?)

 3. Güzel Allah’im bu güzel yolu korusun
  Ihanet eden kim olursa olsun
  Yol hepinizden daha değerli
  Ihanet edenleden temizlesin
  Yolumuza zarar gelmesin

Bir Yorum Yazın