Neler oldu öyle

Dünya genelinde, bir gün içinde kaç uçak, helikopter, gemi, cephanelik kazası oldu öyle…

Bilgisayar/sunucu sistemleri bozulanlar da çok. Ta Çin Wuhan’daki sözde deprem raporlama tesisinde bile sistem mahvolmuş. Bilgisayar korsanlarının saldırdığını iddia etmişler ama inandırıcı değil.

Netenyahu ve Sisi’nin TR’ye gelememe mazereti kadar gülünç bir mazeret olur, korsan mazereti…

Bari devamı gelmese… Bu gidişle bu dünyanın genelinde çok daha vahim seviyede sorunlar, zararlar, kayıplar oluşur. Zaten her yer yanıyor, yıkılıyordu, şimdi ise tesisler, araçlar, cihazlar çalışamaz oluyor. Duhan vakti mi geldi, ne oldu acaba… Yerin altındaki o satanist krallıklar ne hallerdeler acaba…

İyice ilaç, erzak sorunları yaşandığını duyduk. Yer yüzünden bu kadar ilaç aktardılar aşağıya, dünya insanlığını ilaçsız bıraktılar ama aşağıya hala ilaç lazımsa, duyduklarımız doğru o halde… Kıran girmiş o halde yerin altındaki uzaylı insan şeytanlarına… Nasıl teşhisler yapıyorlar acaba… Kara mantar mı, gizemli beyin hastalığı mı, beyin yiyen amip mi, Havana sendromu mu ya da ne diyorlar acaba… Bence adını “mfs sendromu” koysalar, hakkaniyetli bir tavır olurmuş.

Aman neyse, beter olsunlar. Derdimiz mi bizim… Kaç yıldır ikaz ediyoruz, daha da merhamet mi edeceğiz. İnsan ve organ kaçırmak da nedir, gezegenin dengelerine ve ayrıca insanlar dahil yer yüzündeki her canlının genetiğine müdahale etmeye kalkmak da nedir, lanet yağsın üzerlerine…

Herkes ettiğini cehennemde bulmuyor. İşte bunlar gibiler, ettiklerinin karşılığının azıcık kısmını dünyada buluyorlar ama o da bu kadar vahim acılarla yaşanıyor. Kim bilir ki cehennemin azabı nasıldır.

Akademi Dergisi | Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın