Planı Lavrov yaptı.

Putin’e anlattı ve onayını aldı. Sonra sahada gereken müdahaleleri yapmaya başladı. Bu maksatla Esed ile de bir telefon görüşmesi yaptı.

Esed’den dik durmasını, pes etmemesini istedi ve kendisinin yanında duracaklarını Esed’e söyledi. Türkiye’yi içeriden karıştırmak ve şu kritik süreçte Türkiye’yi kendi derdine düşürmek için hazırlanan planda, Esed’in üzerine düşen kısımları anlattı.

Planın bir kısmında, Suriye sınırları içindeki askeri üslerimizde bulunan cephaneliklerin havaya uçurulması ve en az 500 askerimizin şehit olacağı hadiselerin yaşanması vardı.

Lavrov, Esed’e “Türkler bizim gibi değiller. Onların asker kaybetmeye karşı hassasiyetleri var. Hemen bir yas başlatırlar” dedi.

Dün yaptığım kısa paylaşımdan sonra bölgede tedbirler alınmaya başlaması, şimdilik bunların kanlı planlarını bozdu ama zaman kaybetmeden bir yolunu bularak yeni oluşan dengeleri bozmak, üzerlerine doğru sert esen rüzgarı kırmak ya da kısmak zorundalar. Her sahada, her konuda dikkatli, tedbirli ve gayretli olunmalı.

united states of america flag on broken damage wall and half russian white red blue color flag, relationship crisis between russia and usa concept


Amerika’nın savunma sanayiinin Rusya’dan daha bağımsız hale getirilmesi gerekiyor.

Konuşulanlardan anladığım kadarıyla Amerikan savunma sanayiinin Rusya’dan aldığı bazı parçalar, sistemler var ve Ruslar, çok sıkıştıkları şu zamanda, Amerika’ya nereden nasıl sıkıntı çıkartabileceklerini düşünüyorlarken bu saha üzerine planlar yapıyorlar. Anlaşılan o ki bazı şeyleri vermeyecekler ya da sorunlu, arızalı ve iş görmez halde verecekler. Ya da istedikleri an uzaktan müdahale edip durdurabilecekleri bir halde verecekler.

Putin’in şu sıkışık zamanda üzerine oynadığı kritik adamlarından biri de Kadirov… Kadirov üzerinden bazı planlar, bağlantılar ve dengeler kuruyor. Özellikle Türk cumhuriyetlerinin yetkilileri veya halkları içindeki söz sahibi kişilerle irtibatta Kadirov’u da bir kart olarak kullanabilir. Bu şartlarda Putin’in elinden Kadirov kartını almak doğru bir hamle olacaktır.

Putin, Amerikan seçimlerinde de kartların yeniden karıldığının ve şartların hızla değiştiğinin farkında ve bu şartlarda en kestirmeden gidip de Trump’ın ölmesi gerektiğini düşünüyor.

Navalnıy’i zehirlemeleri sonrasında büyük baskı altında kaldılar ve artık birilerini zehirlemekten de çok çekiniyorlar. Merkel, Putin’den çekinip gerekli dik duruşu sergileyememiş olsa da Ruslar Navalnıy meselesinde gerçekten zorlandılar, zorlanıyorlar.

Putin, Trump’ı öldürtemeyeceği şu günlerde gücü yettiğince Amerikan seçimlerine müdahale edecektir, ayrıca Trump’ı baskı altına alacaktır ve Trump’a karşı elinde her ne kart varsa onu kullanacaktır. Başka çaresi yok ve bu gibi planlara karşı dikkatli, tedbirli olunmalı.

Libya’daki askerlerimiz için de aynı tehlike var ve asla gafil olunmamalı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Azerbaycan’ı her alanda desteklemeye devam edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek Millet, İki Devlet anlayışıyla, Azerbaycan’ı her alanda desteklemeye ve vatan mücadelelerinde kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tayyip: Yurtdışı patentli senaryolarla iktidara gelme planları boşa çıkacak

“Türkiye’de sandık ve demokrasi dışında hiçbir meşruiyet alanı yoktur. Milletten yetki almayan hiçbir gücün milletin iradesine el uzatmasına asla müsaade etmeyiz. Terörle, baskıyla, aba altından sopa göstererek siyasetin dizayn edildiği günler tamamen eskide kalmıştır. Türkiye’nin geleceğinde terör örgütlerine yer olmadığı gibi darbe heveslisi yapılara da yer yoktur. Sırtını millet iradesi dışında güç odaklarına yaslayanlar, silahı hak arama aracı olarak görenler, dün olduğu gibi bugün de kaybetmeye mahkumdur.”


“Şiddetle ülkemizin önünü kesme girişimleri nasıl başarısız olmuşsa yurtdışı patentli senaryolarla iktidara gelme planları da boşa çıkacaktır. (…) Kimsenin aramıza nifak tohumlar sokmasına müsaade etmeyeceğiz. Kardeşliğimize yönelik saldırılar karşısında, biribirmize kenetlenerek, fitne odaklarına gereken cevabı yine hep birlikte vereceğiz. (…) Her karışı için büyük bedeller ödediğimiz tek vatan üzerinde ameliyata asla izin vermeyeceğiz.”

Hiç tartışmasız dünyanın en iyi metafizik ekibine sahibim ve ben hiç zorluk çekmeden bu yayınları yaparken, arkadaşlarım yüzbinlerce uzaylı medyumu ve yüzbinlerce cin kabilesini yok ettiler. Aynı süre içinde yüzlerce büyücüyü öldürüp, binlerce büyüyü çözdüler.

Dünyanın önde gelen devletlerinin resmi kurumlarında son birkaç saattir çöpe atılmış ve önümüzdeki saatlerde ve günlerde çöpe atılacak her şeyi ama her şeyi inceleyin.

Sakin sakin bir temizlik yapılıyor. Birçok biyonik robot, toplantılar yapmak için birbirleriyle haberleşti. Bunların merkezlerinden bunlara bir anda toplu mesajlar da gönderiliyor ve yapay zekalar da bu sinyalleri/mesajları anlayarak kararlar alıyor, içlerindeki uzaylılar da…

Biraz gayret edilse, 24 saat bile geçmeden binlerce uzaylı ele geçirilebilir.

Gizli dosyalar (The X files) 4. sezon, 1. bölümden bir kısım…

Biyonik bir robot, FBI ajanı Fox Mulder tarafından özel bir alet ve teknikle öldürülmek isteniyor. Biyonik robot, ensesinden aldığı darbeden sonra ölür gibi oluyor ve o anda yeşil sıvı salgılıyor. Sonra ölmeyince de sıvı salgılanması duruyor.

Lanet olsun Tayyip! Bu gün mfs’ye, görünce çok ama çok kızdığı bir mahkeme kararı tebliğ edilmiş, doğru mu? Adam alıp da o kararı yedi gün içerisinde itiraz hakkını kullanırsa, somut delilleri adli yetkililerin önüne yığarsa, onca yazıda anlattığı şahitleri, devlet memurlarını da orada konuşturursa, sen ne yapacaksın, ben ne yapacağım ve bu yeni dengeler ne olacak? Lanet olsun, kuş kadar beyniniz yok mu, siz nasıl o Merkel’in planlarına uydunuz? Adam için aldırdığınız o mahkeme kararı da tamamen hukuksuz ve skandal bir karar… Haydi çık şimdi bu işin içinden, nasıl çıkarsan çık. Sadece o mahkeme kararına itirazdan yola çıkarak senin iktidarını birkaç haftada başına yıkabilir.

Kafaya bak!

Bu kadar skandallar üst üste yaşanmış, hukuk ayaklar altına alınmış, ne kadar büyük sıkıntılar çekmişim, acı acı sabır ederek kazılan bütün kuyulara onları düşürmüşüm, sonunda iş gelmiş buralara dayanmış ve ben “Temizleyin, kapatın bitsin” diyorum, buna razı olabiliyorum da herif hala ağırdan alıyor, hala elinde bir kart tutmaya çalışıyor. Söyleyecek söz bulamıyorum.

Benim adım Tatar Ramazan değil ama benim öfkem patlarsa bu oyunları çok ağır bozarım. Yıkarım bütün oyunları ve altında da bütün hükumet mi kalıyor, bütün Ankebut Ağı mı kalıyor ve bu yaşanan kimlerin menfaatine uyuyor, umurumda bile olmaz.

Sor o lüzumsuza Trump! Bu dosyaları bu hallere hukukun sınırlarının dahilinde kalarak mı getirmiş ki şimdi bunları düzeltmek için hukukun sınırlarının dışına çıkamıyor? Ya da “Senin derdin ne dostum, haydi söyle bana” diye açıkça sor. Açıkça söylesin.

“Hatırla ki, kâfirler seni tutup bağlamaları veya öldürmeleri yahut seni (yurdundan) çıkarmaları için sana tuzak kuruyorlardı. Onlar (sana) tuzak kurarlarken Allah da (onlara) tuzak kuruyordu. Çünkü Allah tuzak kuranların en iyisidir.” (KuranAyetleri| Enfal Sûresi, 30)

Sadece yeteri kadar karanlık olunca yıldızları görebilirsiniz.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın