Ruslar çok sinirliler

Eskisi gibi Tayyip’i metafizik kuşatmaya alamıyorlar. Zihnini, duygularını, hafızasını istedikleri gibi oynayıp yönlendiremiyorlar. Pek çok konuda istedikleri gibi kararlar almasını sağlayamıyorlar. Çünkü memleketimizin, milletimizin ve insanlığın zararına olacak kararlar alması için kendisine yapılan metafizik saldırılara YİT, sert karşılık veriyor.

Ruslar, son bir çare olarak Tayyip’i sert şekilde tehdit etmek hatta şantaj yapmak niyetindeler.

Gelişmeleri yakinen takip ediyoruz ve devletimizin, milletimizin, insanlığın menfaatlerini önde tutarak, Rusların Tayyip’i baskı altına almasına mani olacağız.

Ruslar böyle bir hadsizliğe de cesaret ederlerse, bu defa çok daha sert karşılıklar vereceğiz.

Rusların, Soysuz’u o makamda tutmak için zaten yeterince haddi aştığını düşünüyorum. Ruslar, Tayyip’i tehdit ederlerse en çok da bunun için, kendilerine çalışan Soysuz’u ve çetesini kollamak için tehdit edecekler.

Bir süre daha dik durduğumuzda ve belki de biraz bedeller ödediğimizde Rusya’nın çok kısa sürede parçalanacağını, dünya üzerindeki siyasi, askeri ve mali dengelerin bir anda büyük değişikliğe uğrayacağını, Putin’in devrileceğini hatta kendi devletinin yetkilileri tarafından öldürüleceğini öngörüyorum.

Çünkü, şu anda bile Rusya’da Putin’in ne yapmak istediğini anlayamamış ve yazdıklarıma hak veren çok sayıda devlet yetkilisi var. Bunlar, Putin’in Rusya’nın iyiliğini istemediğine, tarihi fırsatları fark ettiği halde kasten kullanmadığına zaten kani oldular. Putin’e Rusya’yı sinsice yıkmaya çalışan bir hain gözüyle bakıyorlar.

Mehmet Fahri Sertkaya