Enis, Türkiye’deki en büyük teröristlerden ve hainlerden biridir.

HDPKK’ye icap eden operasyonların yapılabilmesi ve netice elde edilebilmesi için ilk olarak müdahale edilmesi gereken kişilerden biri de Enis Berberoğlu’dur.

Enis, Türkiye’deki en büyük teröristlerden ve hainlerden biridir. Kaç bin kişinin şehit olmasına sebep olduğunu kendi bile bilmiyordur. HDPKK üzerinde en çok kontrolü/nüfuzu olanlardan biridir. Hatta bu terör ve ihanet teşkilatıyla kaynamış biridir.

Bu terör teşkilatıyla birlikte türlü kara para işlerinde faaliyet gösteren biridir. Bağlantıları hem Türkiye’de hem de Türkiye dışında çok geniştir. Türkiye’nin, Türk milletinin aleyhine olan her ne ve kim varsa Enis oradadır/onlarladır ve hayatı boyunca bu böyle oldu.

Terörün en tepe isimlerinden biri olan, HDPKK’nin en üst yöneticilerinden de biri olan Rahip Brunson ile de çok sıkı işbirliği halindedir. Onu, Enis’i anlatmak için aslında kitap yazmak gerekir. Memlekette onlarca senedir sebep olduğu acıları, yıkımları, gözyaşları, zarar ve ziyanı, ihanetleri özetlemek için bile kalınca bir kitap yazılmalı.

Şu Tayyip’in hayatı boyunca aldığı birkaç doğru karar varsa, biri de Enis’in cezalandırılmasını sağlamak kararıydı. Gizli Ermeni cemaatinin en etkili isimlerinden biri de olan Enis’in tahliyesi hukuk dışı şekilde sağlandı. Anayasa Mahkemesi’nin Enis’in lehine karar almasında Türkiye içinden yüksek sayıda hainin/teröristin, ayrıca Türkiye dışından yüksek sayıda Türk/Türkiye düşmanının payı oldu. Evet, Anayasa Mahkemesinin Enis Berberyan kararı, hukuki bir karar değil, siyasi bir karardır.

Basında, medyada, sosyal medyada bu süreç boyunca Enis’i destekleyenler ve halkı kandırarak, gerçekleri gizleyerek, bir terör ve ihanet ağının tarafını tutarak yönlendirmeler yapanlar da aynı ihanet güruhunun mensubu olan kişilerdi. Bu nedenle “HDPKK aslında bir paralel devlet teşkilatıdır ve ancak FETÖ benzeri bir operasyonla hakkından gelinebilir.” dedim. Enis, adaletin gereği olarak ivedilikle yeniden cezaevine konulmalı, HDPKK operasyonları genişletilerek devam ettirilmeli, Enis için basında, medyada, sosyal medyada bu güne kadar art niyetli yönlendirmeler yapanlar ve bundan sonra yapacaklar hakkında, suçu ve suçluyu koruyanlar hakkında da işlemler yapılmalı.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın