“Sosyal mesafe” mi dediniz?

Bırakın o işleri, kimsenin umurunda bile değilsiniz. Ölmüşsünüz, kalmışsınız, sürünmüşsünüz, tepedekilerin bir saniyelik mevzusu bile değilsiniz.

Zaten trafik polisleri üzerinden vatandaşa ceza yağdıra yağdıra para krizine çareler arıyorlardı. Korona çıktı, hiçbir işe yaramayan hatta zarar da veren o maskelerin takılmadığı bahanesiyle ve ayrıca sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı bahanesiyle abarta abarta cezalar kestiler, kesiyorlar. Çünkü hazine eksi bilmem kaçta… Para diye bir şey yok orada…. Devlet, memuruna maaş veremeyecek halde ve türlü taklalar atılarak gün kurtarılıyor. Ülke, kara ve kanlı paralarla ayakta tutulmak isteniyor. Yarınların kabus gibi olacağı ise şimdiden kesinleşiyor. Aslında bu günler kabus, yarınlara karabasan demek de mümkün. Bunların yıkılması bile bu ülkeyi kurtarmayacak. Yıkılacaklar ve cezaları kesilecek ama verdikleri maddi ve manevi/ahlaki zararı telafi etmek onlarca sene alacak ve on milyonlarca can kaybına sebep olacak.

İktidarı ele geçirerek ihanetleriyle Osmanlı’yı içten yıkan, her türlü maddi ve manevi darbeyi kasten ve sinsice vuran o gizli Ermeni ve gizli Yahudi takımı bile, şu anda iktidarda olan gizli Yahudi ve gizli Ermeni takımının yanında ak sütten çıkmış ak kaşık misali durur.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın