Bir kez daha ikaz ediyorum:

Büyük şehirlerimiz, çok şiddetli ve uzun süren fırtınalara, çok büyük sellere ve çok şiddetli ve art arda gelen depremlere, çok büyük tedbirlerle ve eğitimlerle hazırlanmalı.

Devlet gücüyle sahada gereken bütün tedbirler alınırken bir yandan da bakanlıkların gücüyle her seviyeden insan tarafından hemen çok kolayca anlaşılan ve çok iyi öğreten/eğiten kısa kısa videolar hazırlanmalıdır. Bunlar “kamu spotu” imkanıyla her fırsatta milletimizin önüne çıkartılmalıdır. Fırtına, hortum, sel felaketi, toprak kayması ve depremler yaşanırken bütün vatandaşlarımız neler yapması gerektiğini bilmelidir. Bunlar yaşanmadan önce de nelere dikkat edileceği ve nasıl şahsi tedbirler de alınacağı öğretilmelidir.

İlgili bakanlıklar hala konunun ciddiyetini göz ardı ederek bu tedbirleri almaktan geri dururlarsa bilinsin ki beklenen büyük felaketler/acılar yaşandığında bu iktidar hemen yıkılır ama seçilmişlerin haricinde atanmış devlet yetkilileri de yargılanırlar. Atanmışlar da sorumluluk/görev bilinciyle, kanunlara uyarak derhal ellerinden gelen her şeyi yapmalılar.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın