Rüya Tabirleri-Belalar, harp, zor günler…

Hayırlı sabahlar hocam. Bir rüya gordüm sıkıntılı uyandım. Net ve etkisinde kaldığım için size yazıyorum vaktiniz olursa bilgilendirir isiniz. “Sabahın aydınlanmaya basladıgı saat oluyor aynı zanmda kar yagıyor hafif, buyuk kızım dısarı çıkıyor karla oynamak için. oynarken kar fazlaşıyor ve karın yagmasın dolayı hafif karanlıklasıyor biraz oyna iceri gel diyorum tamam anne diyor. sonra bir siyah köpek beliriyor camdan içeri girecekken camı kapatıyorum . Kızım dısarda diyorum arkadan anne ben girdim içeri diyor. Sonra o kpek tinerci Çocuk oluyor sanırım ve evimin etrafında 7-8 tinerci Çocuk oluyor ve evin alt kat, camdan iceri bakmaya ve cama zarar vermeye calıyorlar camdan bakmaya calısan cocuga 155 yazıyorum hafif buzlu cama (polisi ariyorum demek isteyerek) . Esim evde yok napıcam diyorum. Polisi arıyorum düşmüyor hat. Dışarı çıkıp kapının onundeki 2tane polisin birine cocukları göstererek bize zarar vermeye calısdıklarını soyluyorm ve içeri girerken şu dusuncede oluyorum 2 polisin bu cocuklara müdahale etmeyip yani korkup bişey yapmadan gideceyini ve biran önce eve girip perdeleri herseyi kapatıp karşı odada otururuz diyorum”

✒️ Dünyanın aydınlanma vakti geldi.

Bu Türkiye’den başlıyor. Kar, bela ve musibet demek. Sonu iyi olacak ve sonunda aydınlanmaya, hidayetlere, manevi istikamete sebep olacak büyük felaketler art arda gelmeye devam ediyor. Zaman geçtikçe, millet bunlar geçecek derken bir süre sonra felaketler şiddetleniyor. Köpek, düşman demek. Belki de ülke sınırlarımıza girmeyecek olsalar bile galiba bizim askerimiz başka ülkelerde savaşa giriyor. Sokak köpekleri de tinerciler de istenmeyen şeyler ve bunlar düşman askerlerini temsil ediyor. Sizin ev bu rüyada devletimizi/vatanımızı temsil ediyor. Camdan içeri girememeleri de sınırlarımızdan içeri girememeleri olsa gerek. Eşinizin evde olmaması ve sahipsiz kalmanız, devletin başındakilerin yok hükmünde olduğuna, tesirsiz kaldıklarına ve devlet gücünü doğru kullanamayacaklarına işaret. Zaten polisi arayınca düşmemesi de milletin devlete sığınınca gerekli devlet gücünü bulamaması olsa gerek. Polislerin korkup müdahale etmemesi de bu anlama geliyor. Millet kendi başının çaresine bakmak zorunda kalacak. Bir an önce eve gidip perdeleri kapatıp bir şey yapamadan oturmak da bu anlama geliyor.

✒️ Ayrıca devleti ve milleti temsilen gördüğünüz bu rüyada, size, ailenize dair işaretler de var. Yaşanacak o çok sıkıntılı zamanlarda aile fertlerinizden az ya da çok zarar görecekler olacak.

Cemaatten ayrılmayın. Bir başınıza kalmayın. Birliği beraberliği terk etmeyin. Vazifeyi ve hatimleri asla terk etmeyin. Cemaat içindeki samimiyetsizlere takılmayın, muhterem büyüğümüzün talimatlarından ayrılmayın. Sadakalar verin ki belaları def eder. Hiç bir şey yapamazsanız sokak hayvanlarını, kuşları besleyin. Konu komşudan hala insan kalmış olanlara destek olun, yardımlaşın. Günahlardan uzak durmak hususunda daha gayretli olun. Şu zorlu süreç geçene kadar maneviyatınızı yüksek tutun, nafile ibadetler yapın, zikir çekin, dualar edin, Kur’an okuyun, iyiliği nasihat edip kötülükten men edin, söz dinlemeyenlerden yüz çevirin, musibet anlarında okunacak duaları da okuyun. Televizyondan mümkün olduğunca uzak durun. Gökten taş bile yağsa hakiki evlatlara bir şey olmaz, endişe etmeyin. Müslümanın başına her ne gelirse hayrına olur.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın