Akademi Dergisinde yaptığım yayınlar, çok kısa süre içinde tercüme edilerek, sürekli olarak Merkel’e iletildi. Lakin yayınlarımın haricinde sahadaki gelişmelere dair de Merkel ve Putin sürekli bilgi almak zorundaydı. Bu da yapıldı… Böyle bir kriz ortamı olduğu için, liderlerin karşı karşıya geldiği o anda Merkel telefonuna bakmaktan bile geri durmadı.

Yazılarımı tercüme ederek göndermeseler bile biyonik robotlar olan Merkel ya da Putin, otomatik olarak çevirebiliyorlar. Lakin onlara yazıların tercüme edilmiş özet hali gönderiliyor. Gerektiğinde kısa notlar ekleniyor. Bu arada metafizik haberleşme de yapılıyor. Yani oyun içinde oyunlar dönüyor. Taraflar, farklı taraflara, farklı farklı davranışlar/oyunlar sergiliyorlar. Bu robotların, sahadan kendisine gönderilen haberleri alabilmek için telefona, gsm sistemine, internet ağına ihtiyacı yok. Merkel, Alman devlet/istihbarat sistemi içindeki dünya insanlarının normal göreceği şekilde, teknolojik cihazlar kullanarak sahaya dair istihbaratlar alıyorken, bir yandan da biyonik robotların haberleşme sistemiyle ve ayrıca içindeki uzaylının metafizik kabiliyetleriyle de haber almaya devam ediyordu.

Merkel, muhatabı olan dünya insanlarına gerekli rolü oynamak için sahadaki her mühim gelişmede, gerekirse telefon üzerinden haberdar edilmesini istedi. Merkel orada hiç kimsenin hoş görmeyeceği şekilde telefonuyla meşgul olmaya başlayınca, diğer kameraya geçildi ve kadraj dışında bırakıldı. Putin vaziyetin farkındaydı ve Merkel’i idare etti. Merkel görünüşlü biyonik robot, gerçek Merkel gibi davranmaya programlanmış olduğu için, böyle bir anda gerçek Merkel’in sergileyeceği davranışları ve tedirgin hali sergiliyordu.

Evet, dünya insanlığı yakında bunların bir anda ele geçirilip içlerindeki uzaylıların kameralar önünde, canlı yayında meydana çıkartıldığı görüntüleri bile görecek. Her ne olursa olsun, dünya insanlığı, dünyanın devletlerinin idaresini, dünyanın meselelerini bu biyonik robotlu uzaylılara bırakmayacak.

Mehmet Fahri Sertkaya