Tayyip’in bu korkaklıkla, bu kararsızlıkla ve bu kadar devleşmiş nefsiyle, doğru düzgün kararlar almasını, kendisini ve memleketi düze çıkartmasını mı bekliyorsunuz? Aldanıyorsunuz… Hiçbir şey olmaz o lüzumsuzdan…

Ben ona hiç kimsenin vermeyeceği kadar çok şans verdim. Dik durabilecek olsa, o zamanlarda da dururdu. Bir şansı da dün vermiş bulundum. Aslında memleket, millet için yapılması gerekenleri yaparken, ona da yarayan şeyler yaşandı. Yoksa umurumda değildi. İşte yine kimseyi şaşırtmadı. Tayyip, yine aynı Tayyip…

Hala bir duruşu yok. Hala net bir kararı yok. Hala savaşmıyor ve dünden bu saate kadar hemen yapması gereken yüzlerce şeyi yapmadı/yaptırmadı ve iyice tehlikeye düştü. Hala gerçek ve büyük düşmanlarını değil de beni öncelikli tehlike görebiliyor. Halbuki dün de bir kez daha anladı ki ben elimi bir şeye değdirmeden bile onu indirebilir ya da indirilmesine sebep olacak dengelere izin verebilirim.

Tayyip’i ipten almaktan yoruldum. Bir an gelecek, bakacağım ki memleket ve millet için aşırı derecede bir sıkıntı oluşmuyor, bırakacağım sahayı kendi haline, kim parçalarsa parçalasın.

Tayyip’in yerinde vasat seviyede başka bir lider olsaydı, dünden bu güne kadar geçen süre içinde dünyanın en güçlü lideri olmuştu. Lakin Tayyip, şu şartlarda bile saklanacak köşe arıyor.

Mehmet Fahri Sertkaya