Ruslar Burhan Kuzu’yu öldürecekler. Bohçalı/MİT tarafından çekindiklerinden dolayı işi ağırdan alıyorlar ama her an öldürebilirler. Etrafı biraz biraz kuşatıldı, operasyon aslında başladı. Bohçalıyı da oyundan düşürmek istiyorlar. Tayyip’in etkisiz eleman olduğuna, Bohçalının ve çetesinin çok zor şartlarda olduğuna, sahanın operasyon için müsait olduğuna kanaat etmişler.

Bunları, Bohçalı ve Tayyip’i bu kadar aciz hale düşüren bana da aynı şeyi eş zamanlı olarak yapmaya, etrafımı sarmaya, beni çembere almaya ve beni de yok etmeye çabalıyorlar. Ruslar akıllarınca bir anda önlerini açacaklar, şu perişan hallerinden çıkacaklar. Hatta eş zamanlı olarak Trump da dahil olmak üzere, başka kişileri de bitirmek istiyorlar. Siyasi sahada, kara para sahasında, istihbarat sahasında eş zamanlı ve kendilerince çok faydalı bir temizlik yaparak şu yıkılış süreçlerini tersine çevirmek istiyorlar.

Bütün sahayı dikkatle takip ediyoruz ama Türkiye’yi idare ettiğini zan edenler ayakta uyuyorlar. Çatışmalar çıkması an meselesi… Bu sefer “Hukuki zeminde sıkıntı çıkar, çok gürültü çıkar, basına/medyaya yansır, nasıl üstü örtülür. Sakin kalalım.” gibi çekincelerimiz olmayacak ve iktiza edenleri yapacağız. İnceldiği yerden kopar…

Rusların, etraflarındaki kuşatmayı bu şekilde bir yarma harekatı denemeleri, bence bir anda 3. dünya savaşının son ve çatışmalı kısmını bile başlatabilir. Şoygu’ya da Peskov’a da dikkat etmek gerekiyor. Hele o Lavrov, tam bir şeytan… Arka planda Çinler, Araplar ve daha başkaları da var.

Ahmak ve şuursuz Tayyip hala gelişmeleri yanlış yorumluyor. Rusların sadece beni bitirmeye oynadıklarını, kendisine ve kendisinin üstünde olanlara müdahale etmeyeceklerini zan edebiliyor. Putin da artık Tayyip’ten farklı değil. O da Tayyip gibi etkisiz eleman oldu. Rusya’nın bazı hamlelerinde Putin’e sadece “Sen de bil, böyle yapıyoruz” bilgisi veriliyor. O Putin, gerçek Putin iken de Kraliçe Elizabeth’e çalışıyordu, öldürülerek yerine konulan Putin suretindeki biyonik robot da içine giren uzaylı insanlar da Kraliçe Elizabeth’ten bağımsız hareket edemiyorlar. Zaten Kraliçe Elizabeth da bir biyonik robot.

Mehmet Fahri Sertkaya