Ruslar Tayyip’i her yerde dinliyorlar

Ruslar Tayyip’i her yerde dinliyorlar

Tayyip’in kullandığı makam araçlarında dinleme yapmak, konum belirlemek, görüntü almak, vücut sağlığına dair bilgiler toplamak için kullanılan sistemler var. Bunların bir kısmı aracın zaten bilinen özellikleri gibi dururken, aslında art niyetle ve kullanıcı izni olmadan açılıp casuslukta kullanılan sistemler/özellikler… Cep telefonundaki kamera ve mikrofonun kullanıcı izni olmadan açılmasıyla casusluk yapılması gibi bir vaziyet var. Aynı mantık…

Bir kısmı ise aracın elektronik kontrol sistemleri için araç içinde belirli yerlerden geçirilen kablolar arasına sıkıştırılan mikrofonlar ve sinyal yayıcılar.

Üstelik bunlar jammer sistemlerine de takılmıyorlar. Bunların sinyallerini/haberleşmesini jammer tabir edilen sinyal kesiciler kesemiyorlar.

Bu araçların çoğunun içinden sadece ses değil, görüntü de alınabiliyor. Hatta aracın etrafının görüntüleri de alınabiliyor. İçindeki önemli kişinin vücut ısısı bilgisini, vücut hareketleri üzerinden gerginlik durumunu da alabiliyorlar.

Aklı başında herkesin makam arabalarına çok daha dikkat etmesi gerekiyor. Hususiyle de Mercedes’in zırhlı makam arabalarını kullanmayı hemen bırakması ya da bunların içinde iken hiçbir önemli mesele konuşmaması gerekiyor.

Ya da imkan bulabilenlerin bu araçların elektronik aksamının tamamını söküp çöpe atıp sonra kendi mühendislerine güvenilir şekilde yenisini yaptırması gerekiyor. Pahalıya gelip zaman alacak da olsa, yapılabilecek ve yapılması gereken bir şey bu…

Mercedes marka zırhlı makam arabaları sayesinde elde edilen ses ve görüntü dosyaları CIA’ya, BND’ye ve MOSSAD’a da gidiyor. Bunun haricinde Ruslar, Tayyip’i makam arabasında, makam odasında ve özel odalarında dinleyip izlerken MİT’in başındaki büyükbaş hain Hakan Fidan’ı ve Doğu Perinçek’i de kullanıyorlar. Yani bu kadar casusluk sistemine, aracına rağmen, üstüne bu kişiler üzerinden ek böcekler/cihazlar da mümkün olan her yere yerleştiriliyor.

Rusların casusluk yoluyla elde ettiği konuşmaları Zaharova bile dinliyor.

Ayrıca CIA, bu tür arabaları kullanan büyük patronları ve holdinglerin üst yöneticilerini dinleyerek de bu güne kadar çok kritik bilgiler elde etti, bu gün de elde ediyor. Bu sayede de dünya borsalarında çok büyük yönlendirmeler yapıp çok büyük paralar kazandı, kazanıyor. Ve de rahatsız olduğu şirketlere/patronlara darbeler vurdu, vuruyor. Bu yolla da pek çok ülkeyi ekonomik saldırılara maruz bırakıyor.

Bu konuda somut delilleri dünya üzerindeki pek çok devletin, bakanlıkların, muhtelif resmi kurumların ve ayrıca çok yüksek sayıdaki milletler arası şirketlerin hemen elde edebilmesi mümkün… Dünya üzerinde kullanımda olan Mercedes marka makam arabalarının tamamında değil ama büyük kısmında bu casusluk sistemleri, ses ve görüntü çalma teknikleri var. Sivil ve tarafsız kuruluşları ve uzmanları araya sokarak dünyadaki binlerce taraf (Mercedes müşterisi) bu iddiaları hemen somut şekilde gözler önüne çıkartabilir. Çıkartmalılar ve davalar da açmalılar. Hak ettikleri kadar sert şekilde hesap sorulmalı.

Rusların TC’nin Cumhurbaşkanını bile bu kadar ileri seviyede dinlemeleri ise apayrı ve devasa bir skandal. Buna da gereken karşılıklar hemen verilmeli.

Mercedes marka makam arabalarının çoğu modellerinde kullanılan elektronik sistemler, kasten dış müdahaleye açık şekilde kuruluyor/yerleştiriliyor.

Bu elektronik kontrol sistemlerine dışarıdan müdahale edilerek şoförün bütün dikkatine ve hatasızlığına rağmen bir anda kaza yaşanması sağlanabiliyor. Bu, uçakların pilotlarının hiçbir hata yapmadığı halde elektronik sistemin devreye girerek, olmadık bir yerde olmadık bir müdahale yapması neticesinde kaza yaşamalarına benziyor.

Mercedes’in çoğu modelinde, aracın dışından yapılan elektromanyetik darbe neticesinde dişli sistemlerin kilitlenmesi dahi yaşanabiliyor. Firma bu gibi açık kapıları, bilerek açık bırakıyor.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın