Benden ikaz etmesi…

Benden ikaz etmesi…

Devletimizin Emniyet ve Jandarma teşkilatı soysuz heriflerin oyuncağı değildir.

İstanbul il sınırları içindeki bütün emniyet ve jandarma teşkilatı mensuplarını uyarıyorum.

Binbir türlü yalanı, iftirası, hukuksuzluğu, cinayeti, kara paracılığı, mafya bağlantıları meydana serilmiş ve kendini savunamaz bir hale düşünce de yeniden yalanlara, tehditlere, hukuksuzluklara sığınmış bir sözde İçişleri Bakanının keyfi ve çılgınca planlarına alet olmayın. Mensubu buluğunuz resmi kurumları, bu kurumların resmi kimlikli personellerini bu planlara alet etmeyin.

Burası bir hukuk devletidir. Mafyalara, başka ülkelere ve gizli servislere çalışan sözde bir bakanın her istediğini yapabileceği, yaptırabileceği ve şunca rezalete rağmen o makamda durabileceği bir devlet değildir.

Bu kadarı Bolivya’da, Kamboçya’da, Papua Yeni Gine’de bile görülemez. Şu vakte kadar istifa etmemesi ya da görevinden alınmamış olması ve hatta gerçek bir ya da birkaç soruşturmanın başlatılmamış olması bile devasa bir hukuksuzluk ve terördür.

Soysuz’un hiçbir meşruiyeti kalmamıştır. Döneceği bir köşe ve çıkış yolu da kalmamıştır. Onu derinlerin, mafyaların, kara paracıları, Türk ve İslam düşmanlarının ve en çok da Rusya ile Çin’in hala o makamda tutmaya çalışmaları, Türkiye ve dünya siyasetinde olağanüstü depremlere sebep olacaktır. Elbette bu siyasi depremlerin enkazları altında kalanlar da olacaktır.

Enkaz altında kalanlardan olmayın. Aklınızı başınıza alın ve bu derece ayarından çıkmış hukuksuzluklara alet olmayın. Benden ikaz etmesi…

Aksi halde çok can yanacak, çok kan dökülecek, sözde bakandan sonra millet de hukuk tanımaz tavırlarla mücadeleyi seçecek, ülke de karışacak, peşi sıra pek çok ülke/hükumet de karışacak… Bunun gerçek yargılama safahatı olacak ve o kısımda da canlar yanacak.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın