Sadece Rusya ve ABD değil, Çin de alarm veriyor

Şi, son zamanlarda olduğundan da kötü bir halde… Bitik bir halde. Çin’in idari kadrosu hep kötü halde. Asker arasında ölenler de çok, ölmeyip akıldan olanlar da çok. Deli deli tavırlar sergileyen askerler görülüyor sık sık… Birbirlerini ısırıyorlar, birbirlerini vuruyorlar, kendilerini vuruyorlar, daha neler neler…

Askeri araçlarda ve teçhizatta da sık sık sorunlar yaşanıyor. Ta ki uydu sistemlerine kadar. Şu ana kadar bile zarar onlarca milyar doları bulmuştur.

Ara ara askeri tesislerde yangınlar da çıkıyor, patlamalar da oluyor. Helikopterler anlayamadıkları şekilde düşüyor, savaş uçakları uçmuyor. Denizaltılarda da çok sorunlar yaşanıyor. Çin’de bir korku havası hakim… Öyle “Havana sendromu” ya da korona deyip geçilecek gibi değil yaşanan sorunlar.

Çinli askeri yetkililerden bize mesaj gönderip “Durun, durun” diyenler var. Durmadık, durmayacağız.

Doğu Türkistan’da zulüm, asimilasyon, soykırım devam ettikçe… Çin, dünya üzerinde pek çok millete zulüm etmeye devam ettikçe… Çin, Tayyip’i/AKPKK’yi yönlendirmeye ve Türkiye’nin, Türk milletinin aleyhine işler yaptırmaya devam ettikçe… Aşılar, maskeler dayatıldıkça ve kısıtlamalar, kapatmalar devam ettikçe… Ziraatimiz, tabii kaynaklarımız gizli silahlarla, iklim silahlarıyla Çin tarafından vurulmaya devam ettikçe… Ülkemizin ekonomisi Çin’in de talebiyle ve hükumetimizin gücüyle kasten batırıldıkça ve daha saymakla bitmez bir sürü Çin pisliği, ihaneti, saldırganlığı devam ettikçe biz durmayacağız.

Ve dahi dünyada Çin dahil olmak üzere bizi durdurabilecek bir güç unsuru yok.

Çin’e güvenip de Türk’e ihanet edenler, Türk’ü kendi devletinde maddeten ve manen yıkmak isteyenler… İşte onlar… Onları da harcıyoruz, harcıyacağız.

https://ok.ru/video/2734601475473

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın