Unutma Tayyip!

Unutma Tayyip!

Koyunlar ömrünü kurttan korkarak geçirirler. Hal bu ki sonunda onu yiyen çobandır.

Ben seni devirecek olsaydım, çoktan devirmiştim. Geçen de iki satır yazdım ve memleket iyice beter hale geldiğinde ve sana destek vermiş on milyonlarca Türkiyeli sana lanetler eder hale geldiğinde senin hala başta olacağını, eserini göreceğini söyledim.

Lakin hala kani olamamış gibisin. İçinde piyon yapıldığın son büyük oyunları da bozmuştum. Yine pervasızca, benden kurtulacağın ümidiyle piyon olmuştun.

Böyle devam edersen bana, seni devirmekten başka bir çıkış yolu bırakmamış olursun. Çobanlarına dikkat et. Seni yönetenlere dikkat et. Onların neredeyse tamamı biyonik robotlar. Seni önüme atıp duruyorlar. Sabrımı da zorluyorlar. Çok yakında inşaallah dünya liderlerinden biri daha ölecek ve gücümün nerelere uzandığını bir daha göreceksin. O vakit, üstündeki baskı da azalacak. Üstlerine direnmen daha kolay olacak.

Sana bir kaç el ateş ettiğim ve öldürdüğüm rüyamı da doğru tabir ettir. Rüyada öyle görmek, gerçekte de seni vuracağım manasına gelmez. Seni oynatan Ankebut Ağı, en çok da Merkel, seni önüme atıp duracak ki bu kısmı yaşandı. Ben birkaç kere tahammül edeceğim, hiddetli bir şekilde ileri geri gidip geleceğim ve sonra bir anda “Yeter artık” deyip sana art arda ateş edeceğim. Rüyada silah kullanmak ve birini vurmak, o kişiye karşı kesin zafer elde etmek demektir. Orada yoldayız. Yol, ulaşılmak istenilen hedef, menzildir. Sol yanda Ankebut Ağı ve en önde Merkel var. Senin kazanmanı umuyorlar ama öyle olmayacak. Sağ yanda vatanseverler cephesi var ve benim kazanmamı umuyorlar ve öyle olacak. Sen düşeceksin, öleceksin ve yola devam edemeyeceksin. Bu gerçek hayatta şu demek: hiç otoriten, itibarın, gücün kalmayacak. İpleri tamamen elinden kaçıracaksın ve elime düşeceksin.

Rüyanın devamında bir emniyet ve bir de ordu rozeti alıyorum ki iki teşkilatı da tamamen elime alacağım manası var.

Daha da karar senin… Seni bir kez daha önüme atarlarsa ve bu son ve bu kadar açık izahıma rağmen piyon olmaya devam edersen, seni deviririm.

Onlar beni öldüremezler. Bu şehri değil, bu memleketi değil, bu dünyayı başıma yıksalar bile beni öldüremezler. Benim devletimde, benim devletimin gücüyle beni durdurmaya ve yok etmeye çalışmak, hiç yapılmaması gereken bir hata… Bilmem sana daha kaç tekrarla anlatmam gerekiyor ama ben anlatmaktan artık usandım. İşte mevzu bu ve başka da sözüm yok.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın