Kahrolsun

“Zelenskiy’den gövde gösterisi. Tehlikeli sınıra kadar ilerleyip boy gösterdi.” başlığı atılması gereken bir habere “Zelenski zikzak çizerek kaçtı” başlığını atmak ve algıları değiştirip gerçeği çarpıtmak gazetecilik ise, kahrolsun gazetecilik. Yıkılsın, viran olsun, en küçük bir parçası dahi kalmasın.

Bu nasıl bir terbiyesizliktir. Bir devlet sistemi, vatandaşlarını bu kadar aleni şekilde kandırmak isteyen ve başka ülkelerin menfaatleri icabı mühim konularda algı yönlendiren sözde gazetelere nasıl tepkisiz kalabilir. Sözde Milli Gazete, Ortodoks Hristiyan dünyasına ve dolayısıyla Ruslara mı çalışıyor. Büyük bir tepki alacağını bildiği halde neden şu kritik anda Ukrayna’yı ve Zelenski’yi küçük düşürmek için çırpınıyor. Başlıktan “kaçtı” deniliyor ama haber metni içinde bunu tekrar edemiyor. Zelenski’nin Rus yanlısı ayrılıkçıların keskin nişancı ateşlerine hedef olabileceği bir bölgeye kadar gittiği, oradan daha güvenli bir alana geçene kadar zikzak çizerek koşmaları gerektiği ifade ediliyor. Yani olması gerekeni yapan bir Zelenski var, yazılması gerekeni haber metni içinde yazan ama üst başlıkta algı oyunları yapan bir Zilli Gazete var.


İçi tıka basa gizli kimlikli vatan hainleriyle, en çok da gizli ortodoks hristiyanlarla dolu olan Zilli gazetenin son zamanlardaki tavırları, zamanında “kartel basını” denilen gizli Yahudi basınının Müslümanlara karşı sınır tanımaz tavırlarından hiç farklı durmuyor. Anlaşılan o ki şu sözde Milli Görüş denilen pisliğin gerçek yüzünü iyice gün yüzüne çıkartmanın ve önde gelen aktörlerini dosyaları ile birlikte toplayıp almanın vakti gelmiş.

Mehmet Fahri Sertkaya – www.mfs.tv


What kind of impertinence is this!!!

Damn it!

“A show of power from Zelensky. He advanced to the dangerous border and showed up.” The headline is supposed to be but the headline is “Zelensky fled by zigzagging” and changing perceptions and distorting reality is journalism. Down with journalism! It should be destroyed, ruined, not even a small part of it will remain.

What kind of impertinence is this? How can a state system be unresponsive to so-called newspapers that want to deceive their citizens so publicly and direct perceptions on important issues for the interests of other countries.

Is the so-called Milli Gazete working for the Orthodox Christian world, and therefore the Russians? Why is he trying to humiliate Ukraine and Zelensky at this critical moment, although it’s obvious that will get a big reaction?

The headline says “escaped” but cannot repeat this in the news text. It is stated that Zelensky went to an area where the pro-Russian separatists could be targeted by sniper fire and that he should run in a zigzag pattern until he moved to a safer area. In other words, Zelensky does what it should be, however Zilli Gazete writes what it should be written in the news text but makes perception games in the top headline.

The Zilli Gazete which is full of traitors with secret identities and most of all secret Orthodox Christians does not differ from the relentless attitude of the secret Jewish press that was called the “Cartel Press” against Muslims. Apparently, it is time to unearth the real face of the so-called National Vision filth and collect its leading actors with their files.