Soysuz: Kellemi alacaklar

Soysuz Ruslardan yardım istedi

“Mfs’nin yayınları yüzünden artık hiçbir şekilde can güvenliğim kalmadı. Her an her şey olabilir, birileri gelip kafama sıkabilir. Artık bir şey yapmanız, beni korumanız gerekiyor. Yoksa gelip kellemi alacaklar. Neredesiniz, hiçbir şey yapmayacak mısınız?” dedi.

Ruslar yüz vermediler, oyalayıp geçiştirdiler. Şu şartlarda Ruslar da bir şey yapamayacaklarının farkındalar. Soysuz da gerçeklerin farkında… Rusların bir anda büyük güç kaybı yaşadıklarını, köşeye sıkıştıklarını, ne olduğunu bile anlayamadıklarını biliyor. Çaresizlikten, elinden gelebilecek son hamlesini yaptı, Ruslara yalvardı.

Soysuz iyice yalnız kalıyor, kendi sistemi çatırdıyor. İş yaptığı mafyalar sık sık onu arıyor, sürekli sorunlar yaşanıyor. Mallarına el konulduğu da oluyor. İhbarlar neticesinde, nakil sırasında yakalanan malları oldu. Sahada/mafyada kullandığı adamlarından vurulanlar da oldu. Emniyet teşkilatından baskılar artıyor. Ağın Emniyet teşkilatı içindeki adamları çok tedirgin. Soysuz’un kendilerini de yakacağı endişesine sahipler. Emniyet teşkilatındaki ağırlığını/nüfuzunu hızla kaybediyor. Bu güne kadar Soysuz’u siyasette, adli sistemde ve bürokraside kollayan çok sayıda kişinin artık kollamaması kararı alındı ve kısa sürede bu karar sahadakilere ulaştırılacak. Ruslar gibi Soysuz da bir anda tepetaklak oldu.

Bir Yorum Yazın