Muhalefet aşı hususunda ne yaptığının farkında değil…

O sözde kovid aşılarının Çin’den Türkiye’ye getirilmemesi ve insanlarımıza yapılmaması için büyük bir restleşmeye girdik. Yaşananların çok küçücük bir kısmı ise bu kanalda yayınlara yansıdı. Tehditlerimiz yayınlarda görüldü. Tesiri de sahada görüldü. Nihayetinde Tayyip ve çetesi değil, Çinliler de değil, işin arkasındaki asıl taraf olan Yeşiller endişelendiler.

Aşı konusunda yapmaları gerekeni yapıp geri durdular ve geri duruyorlar. O aşılar kovid aşısı değildi. Türk milletinin bu sözde aşıları olmayışını büyük bir sevinçle karşılaması gerekenlerin, dönen dolaplardan habersizlermiş gibi hala aşı da aşı demeleri, doğru değil. Bize gönderilmeyen o aşılar, bir süre sonra, çok düşük fiyatlarla çok güçsüz ülkelere gönderilecek.

İktidarın üzerindeki aşı baskısı kaldırılmalı. Dünyadaki diğer sözde kovid aşıları da gerçekten kovid aşısı değil. Özgür Özel’in kameralar önüne çıkarak “Bize itibar edenlere sesleniyorum. Aşıları red etmeyin, yaptırın” mealinde konuşması ya çok büyük bir aldanışın tezahürüydü ya da bilgisizliğin ve art niyetin tezahürüydü.

Bizler de aşılara karşı değiliz ve aşıları red etmiyoruz. Bizler, aşılara şu dönem için güvenmiyoruz. Güvenmemizin siyasi ve tıbbi sebeplerini izah ediyoruz, hukuki ve bilimsel temellere dayanarak bunu yapıyoruz. Daha önceleri aşı sahasında oynanan vahim oyunları da gözler önüne seriyoruz. Bunların görülemeyecek nesi var… Domuz gribi aşısı denilen şey de tam bir dolandırıcılık ve genetik mühendisliği projesiydi ve bunu dünyanın dört bir tarafından çok saygın bilim adamları çoktan ispat ve itiraf ettiler de her yerde haberlere de konu olmadı mı? Bu kadar saygın bilim adamları tarafından üst üste ispat ve izah edilen şeyler de mi artık komplo teorisi olarak görülüyor? Bazıları silkelenip kendine gelmeli.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın