Şimdi Qanon hesaplarının Telegram’a geçme ve gerçek sahibi CIA olan o sosyal ağların gerçek yüzünü de anlatma vakti geldi…

Qanon grubu Facebook ile Instagram’da da yasaklandı.

Gerçek sahibi CIA olan Facebook tarafından yapılan açıklamada, aşırı sağcı QAnon grubunun ‘tehlikeli’ olarak nitelendirildiği ve grupla alakalı Facebook sayfaları ile gönderilerin kaldırılacağı belirtildi.

Şirketten yapılan açıklamada, “Bugünden itibaren Facebook gruplarını, sayfalarını ve Instagram hesaplarını kaldırıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Daha önce de, QAnon’a ait 2 bine yakın Facebook grubu ve 10 binden fazla Instagram hesabı kısıtlanmıştı. Aynı şekilde, Twitter da gruba ait içerikleri dolaşıma sokan hesapları kapatmıştı.


Daha önce de yazmıştım.
Qanon akımına ait hesapların bu güne kadar engellenmeyip de bu gün engellenmesinin sebebini herkes biliyor.
Qanon, Trump yanlısı olarak kurulmadı/oluşmadı. CIA, içlerine sızarak sonradan bu akımı yönlendirdi, tahrif etti. Son zamanlarda ise bu akımın önde gelen bazı hesapları Akademi Dergisi ve Ankebut Operasyonuna adapte olarak yollarına devam ettikçe bu akım iyice CIA’nın nüfuzundan çıkmaya ve Ankebut Ağına zarar vermeye başladı.

Şimdi Qanon hesaplarının Telegram’a geçme ve gerçek sahibi CIA olan o sosyal ağların gerçek yüzünü de anlatma vakti geldi.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın