Bu defa olmadı…

Bu defa olmadı…
Kendi planlarını uygulamaya dökmekte zorlandılar ve çok yerde başarısız oldular. İstenmeyen gelişmeler oldu.

Plana göre İstanbul’u yine hilelerle kendileri alacaktı. Lakin bu defa vatandaş çok bilinçli ve gayretli durdu. Bu, onların önüne büyük engeller çıkarttı. İstedikleri kadar hile yapamadılar.

Hal böyle olunca Solomon Soysuz Binali Yıldırım ile görüştü ve oyların çalınması için devlet/polis gücünün kullanılması kartını oynadılar. Bu, daha önceden planlanmış, ihtimal dahilinde tutulmuş bir şeydi. Lakin buna rağmen bile başarılı olamadılar, netice alamadılar.

2014’te Ankara’da seçim sonucunu da sabaha karşı seçim kurulunu basan İçişleri eski bakanı Efgan Ala belirlemişti.

İzleyeceğiniz bu video, dün gece Üsküdar 2. seçim kurulunda çekildi.

Sökülüyor/indiriliyor

İBB seçiminde Binali Yıldırım’ın kazandığını ifade eden ve geceden İstanbul’un dört bir yanına asılan pankartlar/tabelalar sabah saatlerinden itibaren acele ile söküldü.

Her şeye rağmen hala hileler yaparak İstanbul belediyesi seçimini kazanmış görüneceklerdi. Gece saatlerinde bile buna inanıyorlardı ve bu çerçevede hamlelere devam ediyorlardı. Lakin ilerleyen saatlerde iş iyice kontrollerinden çıktı, danışıklı dövüş ellerinde patladı ve İstanbul’u sözde rakipleri olan CHPKK aldı. Bu defa bu pankartlar aleyhlerine bir eylem olarak ortada kaldı. Diğer büyükbaş hainler ile de danışıklı davranan Binali Yıldırım hemen İBB’ne talimatlar verdi ve pankartlar/afişler/tabelalar söküldü, sökülüyor.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın