İran halkının da yanındayız

Zenginlik denizinin üstünde yüzerken fakirlik içinde yaşatılmak son bulmalı.

İran halkının doğalgaz ve petrol zenginlikleri de her türlü yeraltı ve yer üstü zenginlikleri de emeklerinin karşılıkları da sömürülüyor. Asırlardır İran halkı da rahat, huzur ve refah bulamıyor. Molla gibi görünen, Müslüman rolü oynayan ve iktidarı elinde tutan gizli hristiyan hainler, İran’ın batı dünyasıyla sürekli danışıklı dövüşmesini ve bu dövüşlerin arasında batı tarafından sürekli sömürülmesini sağlıyorlar. İran’ın maddi ve manevi gelişmesine kasten mani oluyorlar.

Ben sömürüye de zulme de haksızlıklara da karşıyım. Mazlumun ırkına, lisanına, ülkesine, dinine, deri rengine bakmam. Bütün mazlumların yanındayım. İran halkı, insan onuruna yakışır şekilde yaşamak isteyecek, kendi hakkı olan şeylerin hesabını soracak ve haklarını hainlerden, sömürgecilerden söküp alacaksa, istedikleri gibi bir rejim ve hükumet tesis edecekse, ben ve benimle birlikte yol alan bütün güç unsurları da bu mücadelesinde İran halkının yanında yer alırız. Ve biz kimseyi sömürmeyiz, asla adaletten ayrılmayız, zulüm etmeyiz.

İran halkının hakkı olan paralar, kara paracı mollalara ve onlar üzerinden batı dünyasına ve Rusya’ya daha fazla akmamalı. Bu soygun, bu sömürü, bu zulüm artık son bulmalı.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın