Hayatın olağan akışına aykırı

Bunun tevil edilmesi, bir şekilde mantıklı izahının yapılması mümkün değil. Ne döndüğü çok açık.

Dünyayı sarsacak iddialarda bulunulan şu iki video, 22 bin 500 abonesi bulunan kanala yükleniyor, sonra birkaç sosyal ağda linkleri paylaşılıyor ve üzerine 24 saat geçiyor da sadece iki kişi yorum yapıyor. Evet, bu kadar sarsıcı ve tartışma çıkartıcı konularda hiçbir tartışma olmuyor, binlerce yorum beklenirken sadece iki kişi yorum yapıyor.

Videolar 22 bin aboneye rağmen sadece 300 – 500 izlenmede tıkanıp kalıyor. O 300- 500 izlenme de doğru mu, belli değil. Anlaşılan o ki Youtube içinde hiç.kimsenin önüne çıkmasına izin verilmediği gibi Amerikan sosyal mecralarında da hiç kimsenin önüne çıkmasına izin verilmiyor. Yine sansür için ayarlanmış algoritmalar çalışıyor.

Youtube’un, Facebook’un, Twitter’ın ve diğer benzerlerinin merkezlerine hiç zaman kaybedilmeden CIA’nın çok büyük operasyonlar yapması ve yüzlerce kişiyi göz altına alması ve Ankebut Ağına çalışmayan, satanist olmayan, insanlığa toptan düşman olmamış gerçek Amerikan hakimlerinin karşısına çıkartması gerekiyor.

Bunu yapmak artık Amerika için de dünya insanlığı için de zaruridir ve hukukun gereğidir. Amerikan halkı da dünya insanlığı da şu sözde sosyal ağlardan artık kurtulmalıdır. Adamlar keyiflerine göre eski ABD başkanı Trump’ı 2023’e kadar yasakladıklarını duyuruyorlar. Ne hakla… Hangi yetkiyle, hangi kanuna sığınarak. Trump’ın yanlışları varsa, Amerika’da da mahkemeler var. Facebook ya da diğerleri kendilerini nasıl olup da yetkili adli makamlar yerine koyabilirler. Sansürü sadece bize yaptıkları gibi sinsice ve gizlice yapmıyorlar. Artık dünyaya rest çekercesine tavırlarla bunu yapar oldular. Dünya da bunlara restini çekmeli.

Geçen gün Sputnik’in genel müdürünün açıklamaları çok isabetliydi. Bir milletin kendi sosyal ağı yoksa, milli güvenliği de yok demektir.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın