İnsan, insanlıktan çıkınca, dünyanın en vahşi, en acımasız, en zararlı hayvanı olur.

İnsan, insanlıktan çıkınca, dünyanın en vahşi, en acımasız, en zararlı hayvanı olur.

Tayyip bu gruba bakamaz oldu. Çok perişan oldu, sarsıldı, krizler geçirdi ve çetesinin adamlarına “Siz bakın, önemli bir şey yazıldıkça bana haber verin” dedi.

Bu gün bazı paylaşımlar kendisine haber verildi. Bunlardan biri de Marmaray paylaşımımızdı.

Paylaşım kendisine haber edilince Tayyip “Bir daha bu konu hakkında, böyle haberlere sebep olacak herhangi bir aksama, herhangi bir sıkıntı duymak istemiyorum” dedi.

İşte bu, insan kalmış birinin söyleyeceği bir söz değildi. Çünkü kendisi de biliyor ki orada tamir/tadilat yapılamaz. Orada sorun ciddi boyutta. Bir dakika bile beklenmeden seferler durdurulmalı, orası yıkılıp yeniden ve sağlamca yapılmalı. Başka bir çaresi yok. Buna rağmen bu emri verdi ki bu “Binlerce kişi bile ölse, aralarında kadınlar, çocuklar ve bebekler bile olsa saniye umurumda değil” demekti.

Tayyip’in binlerce insanın canından daha büyük/mühim endişeleri var. Bu kadar şovunu yaptıkları bu projede böyle bir son, iyice hüsrana yol açacak. Danışıklı dövüşüp devrilmiş rolü yapamadan gerçekten devrilecekler. İkinci ise parasızlık… Devleti batırdılar. Bu kadar özelleştirme yapılıp gelir elde edildi, bu kadar da hizmet nutukları attıklar, yine de hazine boş. Memura maaş vermekte zorlanıyorlar, vatandaşlara para cezaları yağdırıp duruyorlar. Kara paralarını da iyice kestik.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın