Kahkahalar üst üste atılıyor

Kara paracı, işgalci, sömürgeci Rusya’nın kara paracı ve cani Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov şöyle dedi: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarından biri, en hafif tabirle, anlaşılmayan bir açıklama yaparak Kazakistan’ın KGAÖ’yü davet etmesini kınadı.Türk meslektaşlarımızdan bunun ne manaya geldiği konusunda açıklama talep ettik.”

Böyle dedi Lavrov ve dünyadaki etkili, yetkili kişileri kahkahalara boğdu. Rusya’nın düştüğü şu hale Rusya’dan bile kahkahalar atan çok sayıda etkili, yetkili kişi var. Aslında bu halde olan Rusya, bir yandan da batı/NATO tarafıyla danışıklı dövüşerek, açıklamaları sertleştirerek kendini güçlü göstermeye çabalıyor. Bizim peşimizden batı/NATO tarafı da hamleler yapsaydı, şu anda Rusya Federasyonunun idaresinde ne Putin, ne Lavrov, ne Soygu, ne Peskov, ne de Zaharova duruyor olurdu. Rusya’da dev bir iç karışıklık yaşanıyor olurdu ve çok yakın gelecekte Rusya Federasyonu parça parça olurdu.

Bütün dünya, sömürgeci ülkelerin, Ankebut Ağına bağlı hükumetlerin devamlı olarak danışıklı dövüştüklerini ve dünya insanlığını mahvettiklerini, danışıklı şekilde dünyanın muhtelif yerlerinde terör ortamları, iç savaş ve savaş şartları oluşturduklarını, bu otorite boşluğunda yüksek sayıda insanı organları için kaçırıp öldürdüklerini, organ işinin yanı sıra uyuşturucu başta olmak üzere her türlü kara para işlerini de yaptıklarını, pek çok batı ülkesinin de bu kara ve kanlı sisteme dahil olduğunu çok net şekilde gördü. En mühim olanı da buydu. Bu görüldükten ve bilindikten sonra bu iş zaten bitmiş demektir. Bundan sonra, Ankebut Ağına bağlı ve perişan haldeki devletlerin oraya buraya atarlanmalarına, danışıklı dövüşmelerine kimse aldanmayacak. Bundan sonra bunların istedikleri yerleri karıştırmalarına, istedikleri süre karışık halde tutmalarına kimse izin vermeyecek. Bundan sonra Rusya o Ukrayna’yı bile vuramaz, vursa rezil olur, o işin işinden çıkamaz. Bundan sonra Rusya, Suriye’de ya da dünyanın başka yerlerinde asker de bulunduramaz.

Bir de bu şartlarda bunlar bir yandan danışıklı dövüşmeye devam ederek Özbekistan’ı, Türkmenistan’ı, Tacikistan’ı karıştırmayı planlanıyor. Azerbaycan ve Aliyev üzerinden yeni danışıklı dövüşler planlıyorlar. Çünkü batıdaki ya da doğudaki Ankebut Ağı ülkelerinin tamamı batak halde… Maddeten de manen de bitmiş, tükenmiş haldeler.

Ne hoş… Bu şartlarda söz konusu ülkeleri de karıştırmak isterlerse, hepsi de bana uyuyor. Hepsi de Türk ve İslam topluluklarına neticede büyük fayda sağlayacak mücadeleler olur.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın