Bütün dünya Taliban’ın kağıttan kaplan olduğunu, aşırı derecede abartıldığını, İslam’la gerçekte alakasının/bağının olmadığını, AKPKK gibi İslamcı münafıklar olduğunu, Taliban’nın kısa sürede yok edilebileceğini, Rusya’nın ve Çin’in aynı Ukrayna krizinde olduğu gibi bu defa da rezil olacağını görecek.

Bütün dünya, Taliban’ı resmen tanımaya cesaret eden liderlerin ve çevrelerindeki siyasetçilerin de Taliban gibi terörist zihniyetli olduklarını, kirli işlerin içinde bulunduklarını ve bunların tamamının yargılanacaklarını görecek.

O kadar ucuz, o kadar kolay değil. Hiç kimse “yargılanamaz” değil. Milletler arası mahkemelerde terör ve insanlığa karşı işlenen suçlar kapsamında yargılanacaklar. Dünyanın ayarını çok bozdular ama bu kadar da değil…

Mensuplarının nerede ise tamamı ibne, ahlaksız, eroinman olan, büyücülüğün de yaygın şekilde kullanıldığı Taliban’ın, gözünün önünü görecek ve yönetecek hali yok ki nerede kaldı koca Afganistan’ı yönetmesi…

O Taliban’ın başına sızmış istihbarat mensubu şahısları da oyundan düşüreceğiz. Gerekirse somut deliller, isimler, adresler, ses kayıtları ve görüntüler paylaşacağım. Hangi hükumet, hangi siyasi lider, bir terör örgütünü meşru görebiliyormuş, alnını karışlayacağım.

Mehmet Fahri Sertkaya