Biyonik robotlu uzaylılar tarafından yönetilen Boeing’in, Starliner mekiği bir kez daha fırlatılamadı.

Milletler arası uzay istasyonunda vaziyet kötü. Orman yangınları, iklim saldırıları ve depremlere dahi sebep olabilen türlü elektromanyetik saldırılar yapmakta kullandıkları sistemin bir parçası olan Milletler arası uzay istasyonu, yaptığım yayınlardan sonra iyice ifşa oldu. Şimdilerde Rus tarafından NASA tarafına taşlar atılıyor, arada büyük bir kriz varmış rolü oynanıyor. Danışıklı dövüşler sergileniyor. Anlaşılan o ki bir kriz ortamı oluşturup bu bahane ile bu uzay istasyonunu dağıtacaklar. Ya da başına bir kaza geldiğini ve uzaya savrulduğunu iddia edecekler ama aslında kendi elleriyle imha edecekler.

Şu anda oradaki cihazların bir kısmı ciddi seviyede arızalar yaptı. Dünyada bu uzay istasyonuna tepkiler yükseliyor, herkesin neyin ne olduğunu anladı. Böyle bir ortamda Boeing’in Starliner’ı, uzay istasyonuna cihazlar da taşıyabilecek bir araç olmasına rağmen bir türlü fırlatılamadı. Çünkü karşı gruplar buna izin vermediler, vermiyorlar.

Ha bu arada, bu uzay istasyonundan gönderilen lazer atışlarıyla ormanlarımız cayır cayır yakılırken, aynı anlarda onlarca farklı yerde yangınlar çıkarken gökten İzmir’e yanarak düşen o şey neydi? Hala bakan, bulan ya da bulunca anlatan bir yetkili yok mu?

Mehmet Fahri Sertkaya