Putin’in “Biz de büyük tabii felaketler yaşıyoruz. Biz de zor durumdayız.” numarası oynamasına, bu tarz açıklamalar yapmasına, dünyadan aklı başında hiç kimsenin kanmadığı görülüyor.

Dünya yanıyor, yıkılıyorken Rusya ve Çin’de hiçbir sorun olmasa, zaten fark edilecek ve şimşekleri üzerlerine çekecekler. Bu nedenle, kendilerine de elektromanyetik silahlarla kontrollü darbeler vuruyorlar. Bunun haricinde, dünyada bu tekniklere sahip başka ülkeler de var ve onlar da Rusya ile Çin’i vuruyorlar. Ayrıca uzaylı türler arasında da anlaşmazlıklar ve çatışmalar var ve bu da sahada bu tekniklerle çatışmalara sebep oluyor. Bu çatışmalar Rusya ve Çin üzerinde de yaşanıyor. Ayrıca Rusya ve Çin’in bu saldırıları yaptıkları tesislerinde arızalar yaşandığı da oluyor ve buralarda çalışan bilgili/tecrübeli kişilerden öldürdüklerimiz de oluyor.

Ayrıca Putin, bu gibi çıkışlarla iç siyasete de oynuyor. Çok zor şartlar altında Rusya’ya çok faydalı olduğu, ülkeyi ayakta tuttuğu, hala güçlü bir lider olduğu intibaı/kabullenişi sağlamaya çabalıyor. Aslında Putin, koltuğunun sallandığını, artık istenmediğini, Rusya için de tehlikeli görüldüğünü, muhaliflerinin hızla arttığını ve güçlendiklerini biliyor ve kafasında sürekli bu endişeyle yaşıyor. Bu da kararlarına, konuşmalarına sürekli olarak yansıyor.

Son on gün içinde de Putin kendini hiçbir an sağlıklı ve güçlü hissetmedi. Sürekli olarak metafizikle çarpıldı, içindeki uzaylı ölmekten beter hallere geldi. Ona kalsa çekip gidecek ama izin vermiyorlar. Onu hala sahada bırakıyorlar ama destek de vermiyorlar. Kendi türüyle arası da hiç iyi değil. Aslında çoktan mağlup olduklarını kabullenemedikleri için bocalıyorlar.

Mehmet Fahri Sertkaya