Merhametten maraz doğuyor. Ben bu yaşıma kadar merhametim sebebiyle çok büyük hatalar yapmış biriyim.

İlk kararımda isabetliydim, geri durmalıydık. Kim yanıyor, kim yıkılıyor, kim devriliyor, umurumda bile değil. Hata ettim ve hemen bundan dönüyorum. Bu savaşın bu kısmında biz yokuz. Türkiye’nin bu yaşananın bin katını yaşaması müstahak olanı. Başındaki hain idarecilerin de bu kadar dehşetli şekilde devrilmeleri ve linç edilmeleri müstahak olanı. Arada boş yere kendimizi yoruyoruz. Dünyaya yine rest çekerek memleketi milleti müdafaa ettik. İki gün içinde yapabildiklerimiz, dünyayı şok etti ama ne idari kadroda ne mahalli idare kadrolarında ne de millette bir ciddiyet, bir gayret var. Hiçbir şeye tedbir alınmıyor, hiçbir meselede hiçbir şey umursanmıyor. Akıl almaz, insanlık dışı bir davranış tarzı var. Verdiğimiz mücadele, akıntıya karşı kürek çekmek ya da karanlığa kurşun sıkıp durmak gibi oluyor.

Arada gerçekten samimi olan ve nasıl bir zamanda, nasıl bir dünyada yaşadığını halen fark etmeyecek kadar temiz/saf niyetli olan vatandaşlarımız da var. Allah onları da temiz niyetleri hürmetine korur, muhafaza eder. Hadis-i şerifte buyrulduğu gibi “Ölüm sebebiyle ya ölen kurtulmuştur ya da kalan.” Biz Allah’tan daha merhametli değiliz. Yıkılacaksa yıkılır, yakılacak yakılır. Ölecekler varsa ölür. Memleket karışacaksa da karışır.

15 gün veya daha fazla bir süre dinleneceğim. Şu Tayyip, bana ulaşmak isteyen devletlerin ve teşkilatların önünü kesmekte, onlara mani olmakta gösterdiği gayreti ve tedbirli olma halini, memleketin dertlerini çözmekte ve şu son yangınları söndürmekte gösterseydi, şimdi dert kalmamıştı.

Bana, teşkilatıma, vatansever gruplara ve benimle birlikte hareket eden güç unsurlarına bir zarar gelme ihtimali olduğu ana kadar, şu sahada yaşananlarla ilgilenmiyorum. “Allah herkese müstahak olduğunu versin” de demiyorum, çünkü zaten öyle yapıyor.

Bu süreçte de yayınlarım devam edecek. Çok güzel fikirlerim, projelerim, dünyaya ve insanlığa dair anlatacak ilginç bilgilerim var. Bir yandan dinlenirken bir yandan bunları da anlatma fırsatı bulurum.

Mehmet Fahri Sertkaya