Makbuz almadan asla yardımda bulunmayın.

B. T. : Abi s.a hayîrlı günler son zamanlarda malûm merkezin de düşmesiyle hizmetler inkitaa uğradı (ya da muhtemelen uğrayacak) bundan sonra az-çok sadaka ve yardımları yurtlara vermekte sakınca var mıdır ?
Bir de diversity derneği hakkında malûmat verebilir misin ?
Yolumuzdan görünüp de nifak içerisinde olanlar yahut paraya ticarete düşkün olanlar için en rahat hareket etme imkanı böyle yerlerde oluyor.Fazilet,çamlıca,toros belki hisar..Diversity’e bağışta bulunulabilir mi ?

Mehmet Fahri Sertkaya:

v.a.s. H. akşamlar. Ben bu sorunun cevabını vermiştim. Tekrar edeyim. Çevrimiçi siteler üzerinden asla nakit yardımda bulunmayın ve kurban parası da ödemeyin. Herkes kendi mıntıkasındaki kurslarımıza yardımına devam etsin ve düşük meblağlar veriliyor olsa bile makbuzunu alsın. Makbuz almadan asla yardımda bulunmayın. Sonrasını da takip edin. O yardımlarınız hizmete dönüyor mu, talebe-i ulum’a kullanılıyor mu, hizmetlerimiz sorunsuz devam ediyor mu, büyüyerek/artarak/güçlenerek devam ediyor mu ve hocalarımız hediyelerini sorunsuz alabiliyor mu diye… Yapılan onca yardıma rağmen tuhaf şekilde sorunlar olduğunu görüyorsanız, bağlı bulunduğunuz müesseseyi dava edin. Adli kurumlara şikayetçi olun. Zaten yakında Alihan Kuriş’e kadar çok sayıda kişi adli işleme tabi tutulacaklar. Bulunduğunuz mıntıkaya değil de merkeze doğru gidecek yardımlarda bulunmayın. Artık herkesin tarafını seçmesi gerekiyor. Alihan Kuriş’in bu defa tamamen düştüğü, tamamen münafıklara uyduğu ve geri dönüşünün mümkün olamayacağı gözler önünde. Bir sürü rezillik ve skandal da gözler önünde. Öyle ise samimi hiçbir kardeşimiz, hocamız bu şahsa artık itibar edemez, itaat edemez. Cemaatimiz bölünecek bile olsa, hep beraber çok büyük sıkıntılar çekecek bile olsak, samimi müslümanlara yakışır şekilde duracağız. Hiç yanlış yapmadık ama nefsinin eline düşenler tepe kadrolar olsa bile onlara da sessiz, tepkisiz kalmayacağız.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın