Sert bir geri vites yapacaklar ama yapamıyorlar.

Sert bir geri vites yapacaklar ama yapamıyorlar. Vaziyeti kurtarmak isterken de işi daha da berbat ediyorlar.

Amerika kim de Türkiye’nin hakimiyetine/egemenliğine dokunabilecek? Amerikan mahkemeleri neresidir ki Türkiye’yi yargılayacaklar ve Türkiye’nin lehine ya da aleyhine karar verecekler? Türkiye ABD’yi ya da mahkemelerini neden takacak?

“Yabancı Devlet Dokunulmazlığı Yasası” (FSIA) dedikleri şey olmasa bunlar bizi yargılamaya ve cezalandırmaya mı kalkacaklar? Böyle bir hakları olduğuna mı inanacaklar? Kim bunlar, nasıl bir hayal dünyasında yaşıyorlar. Tarihe sadık değiller, hakikate sadık değiller, vicdan sahibi değiller, adaletli değiller ve bu şartlarda ABD vatandaşlarını bile yargılayamazlar da devletimizi mi yargılayacaklar.

Şu sözde Ermeni soykırımı küstahlığını yaptıkları günden beri mum misali eriyorlar. Büyük güç kaybettiler ve büyük kayıplar verdiler, vermeye de devam ediyorlar. Lakin çıkıp dünyanın önüne, hala laf kalabalığı yapıyorlar. Demek ki bunlara hadlerini bildirmekte daha da aceleci olmak lazım. Bunlara kısa sürede daha da sert darbeler vurmak lazım. Belki bu sertlikle bir travma geçirip hayal aleminden gerçek aleme, gerçek şartlara bir geçiş yaparlar.

————————

“Bir taş at bu kanla beslenenlere”

Yıllar önce ilan ettim, birkaç kez de tekrar ettim.

Dünyayı başınıza yıkacağım. O masum bebeklere, çocuklara, genç kızlara, kadınlara daha fazla kıymanıza ve zulüm etmenize izin vermeyeceğim.

Dünya üzerinde kurduğunuz bu kanlı, acımasız, şeytani çarkı kıracağım.

Dili, dini, derisinin rengi ne olursa olsun bütün mazlumlar ve sömürülenler zafer türküleri okuyacaklar. Acılar son bulacak, bu zulüm, cahillik, şeytanlık ve karanlık çağı kapanacak.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ

وَأُخْرَى تُحِبُّونَهَا نَصْرٌ مِّنَ اللَّهِ وَفَتْحٌ قَرِيبٌ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ

“Ve uhra tuhıbbuneha, nasrun minallahi ve fethun karib, ve beşşiril mu’minin.”

“Ayrıca seveceğiniz bir şey daha: Allah’tan yardım ve yakın bir fetih. Mü’minleri müjdele.”

Kur’an-ı Kerim, Saff suresi, 13. ayet-i kerimesi

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın