• S.a. hocam. Anlayamadığım şeyler var, iki gün öncesine kadar “samimiyetinden, gayretinden şüphe duymadığımız muhterem büyüğümüz” dediniz. Bu kadar kısa sürede ne değişti ve neden bu kadar sert dönüş yapıldı? Aynısı Büyükgöze’de de olmuştu. Ona bir aralar “tam bir hizmet adamı” demiştiniz. Şimdi neden dönüş yapıldı. Bunları kavrayamıyorum. Özellikle Alihan bey ağabey konusunda şaşırdım. Sebepleri nelerdir? 2 gün içersinde ne oldu?

[03.04.2021 12:46] Mehmet Fahri Sertkaya:

v.a.s. İki gün böyle meselelerde çok çok uzun bir süre… Düşenler iki dakika içinde bile düşebiliyorlar. Ne olduğuna gelince, en son ve en sert ikazlar da fayda etmedi. Kendini düzeltmek yerine iyice nefsine, şeytanlarına, etrafındaki kadınlara ve münafıklara uydu. Haddini aştığı kısmı yaşadı. Maneviyat büyüklerinin gönüllerinden de düştü, üzerindeki himmet de kaldırıldı. Zaten benim o müdahalemden sonra önünde iki yol vardı. Ya derhal kendine gelip her şeyi düzeltmek ya da yine aynı duruşu sergileyip helak olmak.

Bu, Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma, herkes için böyle… Kimsenin ayağı sağlamda değil. Kimsenin garantisi yok. Herkese çokça merhamet ediliyor, çokça mühlet veriliyor, şefkat tokatları da geliyor ve bazılarına son safhada bu tokatlar sert de geliyor ama doğrulmayan yine de doğrulmuyor. Üstelik şefkat tokatların bile yanlış yorumluyor.

Herkes çokça gerildi. Cemaat içinde yaşananlar artık tahammül edilemez seviyeye geldi. Her şey eksik, aksak, sorunlu ve daha kötüsü yapılan her şey samimiyetsizce yapılıyor. Nihayet Akdeniz Toros’tan haram yayılıyor da hala kimse bir şey yapmıyor. Birkaç tane kadın, ellerinde tuttukları/oynattıkları erkekleri dünya ve ahiret felaketlerine sürüklerken, onlar vesilesiyle milyonlarca kardeşimizi ve yolumuzu da felaketlere sürüklüyorlar. Merkezdeki samimi hocaefendiler başta olmak üzere cemaatimiz içindeki bütün gerçek Süleymanlılar fazlasıyla doldular. Beklenen de yaşandı. Hazretimiz icap edenleri söyledi ve maneviyatı sağlam olan herkes bunları duydu ve şaşırmadılar da… Hiç kimse de bu kadar dibe vurulmuş bu hale sessiz ve tepkisiz kalacak değil… İcap edenler neyse kararlılıkla yapılacak. O merkez, o münafıklardan temizlenecek.


The Committee to be cleared of those hypocrites!

S.a. my Hodja.
There are things that I do not understand, until two days ago you said “our honorable Senior, whose sincerity and effort we do not doubt.” What has changed in such a short time, and why has there been such a sharp turn? The same happened with Büyükgöze. You once called him “a man of service”. Why is the turn now made? I can not grasp them. Especially Mr. Alihan I was surprised about his brother. What are the reasons? What happened in 2 days?

v.a.s.
Two days is a very, very long time on such matters. Those who fall can fall even within two minutes. As for what happened, the last and the harshest warnings did not help either. Instead of correcting himself, he followed himself, his demons, the women and hypocrites around him. He went through the part he exceeded. He has fallen from the hearts of the Spiritual Seniors, and the grace on him was removed too. After my intervention, he had two ways. Either he’d come through himself immediately and fix everything, or show the same stance and get perished.
This is valid for Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma, everyone. Everybody is at stake. No one has a substantial guarantee.

Everyone is given a lot of compassion, a lot of time, compassion slaps are coming, and some of them are harsh at the last stage, but those who do not straighten still do not. Moreover, even your compassion slaps are misinterpreted.

Everyone has been very nervous. What happened in the community is now intolerable. Everything is incomplete, defective, problematic, and worse still, everything is done is done dishonestly.
Finally, Harams has been spreading from the Akdeniz Toros, but still nobody takes any actions. While a few women are dragging the men they hold/play into the disasters of the world and the hereafter, they are dragging millions of our brothers and our way into disasters. All the true Suleimanians in our community, especially the sincere scholars in the committee, were overwhelmed.

The expected also happened. Our Esteemable Master(Hazreti Üstazımız) said what was necessary, and everyone with strong spirituality grasped it and they were not surprised. Nobody will remain silent and unresponsive to this situation, which has sunk to the bottom. The committee will be cleared of those hypocrites!!!