Ruhani ile Putin sıkı paslaşmaya başladılar.

Ruhani “Tayyip işlerimizi zaten bozuyordu. Şimdi mfs ile paslaşmaya başladı, iyice bozuyor. Tayyip’in işini bitirelim” dedi.

Sonrasında da Tayyip’i çok ağır şekilde metafizik baskı altına aldılar ve çökertmek istiyorlar.

Tayyip’in metafizikte her zaman zorlandığını biliyoruz. Şu sıralarda da zorlanıyor. Sözümüzü baştan verdik, bu meselelerde Tayyip’i karşısına alanı, karşımıza alıyoruz. Öyleyse herkes sorsun metafizikçilerine, önümüzdeki saatlerde ve günlerde neler yaşandığını ve takip etsin sahayı…

Tayyip’i, işgal altındaki Güney Azerbaycan’ı İran işgalinden kurtaran lider yapmak, Türk şehri Tebrizi Türkiye’ye dahil eden lider yapmak, o bölgedeki 35 milyon Türkü Türkiye nüfusuna dahil eden lider yapmak da bize rahatsızlık vermez. Söz konusu memleketin, milletin menfaati ise biz geride de dururuz.

Muhataplarının yanlış kararları/tavırları zaten Tayyip’i böyle bir lider yapacaktır.

Planlar…

Tayyip’in devletler arası siyasette sorunlar yaşamasını ve baskı altında kalmasını sağlamaya çalışacaklar.

Türkiye içinde Tayyip’in zor duruma düşeceği, toplumun büyük tepki vereceği olaylar yaşanmasını sağlamaya çalışacaklar.

Tayyip’in etrafındaki iş gören adamlarının azalmasını, sorunlar yaşamasını sağlayacaklar.

HDPKK’ye güç verebilecek hamleler çalışacaklar, deneyecekler.

Sınırlardan çok sayıda teröristin Türkiye’ye dahil edilmesini sağlayacaklar. Sınır komşularımız ile sorunlar yaşanmasını sağlayacaklar.

Bunların ötesinde pek de bir şey yapamazlar. Bu gibi oyunlara karşı ciddiyetle ve doğru siyasetle/tavırla tedbirler alınırsa, karşılıklar verilirse bunların elleri boş kalır.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın