Beklendiği gibi çıktı…

Ankara’da kendisini medyum olarak tanıtan ve büyü yaparken hayvanları ve hayvan organlarını da kullanan Sadiye Servet G.’nin evindeki 20 köpek ve 16 kediye el konulmuştu.

Bir hayvansever olduğu ve sokak hayvanlarını korumaya alıp beslediği iddia edilen büyücünün hayvanlarının hepsinin enfeksiyonu olduğu, iyi beslenemediklerinden ötürü dişlerinin döküldüğü belirtildi.

Hayvanlar arasından 4 kediyi muayene ederek raporu hazırlayan Veteriner Hekim Çağlar Aslan, kedilerin ilk muayenesinde uzun süre bakımsız kaldıklarını belirlediklerini söyledi.

Aslan, kedilerden 3 tanesinin çok zayıf olduğunu ve hepsinde enfeksiyona rastladıklarını belirterek, “İlk geldiklerinde çok yoğun ishalleri vardı, acil müdahale yaptık. İshalleri parazitliydi ve askaris döküyorlardı. Gelen hayvanların hepsi çok zayıf ve kanlarında yoğun enfeksiyon vardı. Durumları gerçekten çok kötü olarak bize geldi. Biz direk acil müdahalelerine başladık. Sıvı ve antibiyotik tedavileri devam ediyor. Parazitleri için tedavileri sürüyor. 2 hafta tedavilerine devam edeceğiz. Kilo almaları 3 ayı rahatlıkla bulabilir. Hayvanların durumunu stabil hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Kedilerin kendilerine çok aç olarak geldiğini ve hemen mamalara hücum ettiklerini anlatan Aslan, “Normalde bir kedinin ortalama ağırlığı 4 kilo olması gerekirken, bize gelen kediler 2 kiloydu. İyi beslenemedikleri çok belli oluyor.” dedi.

Büyücülerin büyü yaparken hayvanların dişlerini, tüylerini, kuyruklarını, tırnaklarını, ayaklarını çekerek/keserek kullandıkları da biliniyor.

Bir Yorum Yazın