Amerika’nın içindeki İsrail de derhal çökertilmeli…

10 Haziran 1923 doğumlu Jan Ludvik Hoch, sonraki adı ile Robert Maxwell, Çekoslavakyalı Ortodoks Yahudi bir aileye mensuptu. Eşi Elizabeth Maxwell’in, Robert’ın şeceresi üzerine yaptığı araştırmaya göre, Robert’in bütün ailesi ve yakın akrabaları soykırıma uğramış ve bu aileden sadece Robert, Nazi işgali sırasında kaçmayı başarmıştır.

Savaş sırasında Çekoslavakya ordusuna kayıtlı asker olan Robert, aynı zamanda Britanya casusudur ve savaş sonrasında Britanya vatandaşlığı alarak yayıncılık, millet vekilliği, medya patronluğu yaparak İngiliz milyoneri olmuştur.

5 Kasım 1991’de Atlas okyanusunda, Kanarya adaları yakınlarında şüpheli bir şekilde ölmesinden kısa bir süre sonra, milyonlarca sterline tekabül eden dolandırıcılık ve zimmete geçirme davalarının patlak vermesiyle, oğulları 1992 yılında Maxwell şirketlerinin tamamı için iflas koruma başvurusu yapmışlardı.


Babasının ölüm yasını ve hemen sonrasında kardeşlerinin iflas ve icraya uğramasının trajedisini çok fazla taşıyamayan Ghislaine, 1992 yılında, 90’lı yılların başında New York’ta bir partide tanıştığı sözde finansör Jeffley Epstein’in yanına taşındı.


Ghislaine Maxwell’in, Jeffrey Epstein ile 90’lı yıllarda başlayan sözde romantik görüntülü karanlık ilişkisi, 1995’de Epstein’in şirketlerinden birinin adını Ghislaine Cooperation olarak değiştirilmesi ile taçlandı. Eğitimli bir helikopter pilotu da olan Ghislaine’in, Epstein’in Karayipler’deki adasına yaptığı kayıtlı uçuşları da vardır ve 2008 yılında Epstein tutuklanana kadar birçok yerde beraber görüntülenmiştir.


1953 yılında New York’ta Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Jeffrey Epstein, New York üniversitesini bitirmemesine rağmen 1974 yılında özel bir okulda fizik ve matematik öğretmeni olarak başladığı ilk işinden, kötü performansı nedeniyle 1976 yılında kovuldu.

Kovulana kadar kayda değer bir mal varlığı yoktu. Sonrasında özel uçaklara, üzerinde son derece lüks malikane bulunan adaya, çok özel otomobillere ve değişik şehirlerdeki gayr-i menkullere ve saymakla bitmez zenginliğe nasıl sahip olduğu araştırılınca, türlü türlü kara para işleri göz önüne çıkmaktadır. Yüksek sayıda çocuğun iç yakan hikayeleri, Satanist ayinleri ve Sübyancılık da bu zenginliğin arkasında yatmaktadır.


2005 Mart ayında Florida’daki Palm Beach Polis Departmanı ile temasa geçen bir kadının, 14 yaşındaki üvey kızının kandırılıp bir malikaneye götürülerek taciz edilmediğini iddia etmesi üzerine, 13 ay süren gizli bir soruşturma sonucu Palm Beach polis şefi Michael Reiter, Palm Beach eyalet savcısını, organize suça karşı sorumsuzlukla suçlayarak, FBI’dan yardım istedi.

Devam eden süreçte Epstein’in evinde yapılan aramalarda, ünlü kişilerin reşit olmayan çocuklarla kendisine ait mekanlarda ilişki ve istismar görüntüleri bulundu. Epstein bu görüntüleri şantaj ve kendini sağlama almak maksadıyla kullanılmak üzere kayıt ettiğini itiraf etti.


“Amerika’nın içindeki İsrail” in hemen devreye girmesiyle Epstein, 30 Haziran 2008’de, 18 yaşın altında bir kızla ilişkiye girmekten ve istismar etmekten suçlu bulunup 18 ay hapse mahkum edildi.

Florida’daki cinsel istismar suçlularının çoğu devlet hapishanesine gönderilirken, Epstein bunun yerine Palm Beach’de özel bir infaz yerine yerleştirildi ve 3 ay sonra hapishaneden “çalışması” için haftanın 6 günü, günde 12 saate kadar dışarı çıkmasına izin verildi. Bu, cinsel suçtan hüküm giyenlere tanınmayan bir haktı ve ayrıca belirtilen tahliye saatlerinin dışına çıkmasına da izin verildi.

Yaşananlar, bu uluslar arası sistemin en etkili isimlerinden biri olan gizli Yahudi Mehmet Haberal’ın Türkiye’de sözde cezaevinde tutulması sürecine çok benziyordu.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın