Ankebut Ağı Bulgaristan’a yoğunlaşıyor

Bulgaristan’da gelişmeleri kendi lehine çevirmeye çabalıyor. “Burada mfs’nin sözü geçmeyecek, istediği olmayacak” diye söyleniyorlar. Sonrası için de kendilerince planlar yapıyorlar. Lakin boşa uğraşıyorlar. 

Bulgar halkı da Ankebut Ağından çok çekti ve hala çekiyor. Bulgar halkı, kendisine yakışır şekilde dik durur ve sonuna kadar mücadelesini bırakmazsa, ben ve benimle birlikte olan onca güç unsuru da yanlarında olacağız. Bölünmüş, emir komuta sistemi çökmüş, çokça ifşa olmuş ve maddi sıkıntılarla boğuşan, her geçen gün kritik adamlarını kaybetmeye devam eden Ankebut Ağının bu şartlar dahilinde Bulgaristan’da kazanan taraf olması, Bulgar halkını sömürmeye devam edebilmesi mümkün değil. Bulgaristan’daki sömürü sistemini, hain adamlarını muhafaza edebilmesi mümkün değil. 

Bu bütün ülkeler için böyle… Öyle bir dengeye getirdik ki dünyayı, şu anda dik durup gereğince mücadele ederek gerçekten hür olmak, ülke kaynaklarının sömürülmesine mani olmak, adaletsizlikleri ortadan kaldırmak, maddi ve manevi refah içinde olmak, korona bahanesiyle uygulanan hukuk ve bilim dışı kısıtlamaları/yasaklamaları kaldırmak, bunların arka planında dönen kara para işlerini sonlandırmak isteyen halkların bunu yapamama ihtimali yok. 

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın