Batı dünyasının Solomon Soysuz hususundaki çifte standardı mide bulandırıyor.

Bu kadar iki yüzlülük, bu kadar çifte standart, bu kadar art niyet, tahammül edilebilir şey değildir. AB’ne tam üye olabileceği iddiasıyla, kandırmacasıyla sürekli olarak her şeyine karışılan, müdahale edilen bir Türkiye var. Türkiye’deki gizli ermeni, gizli yahudi, gizli mason, gizli misyoner, açık veya gizli terörist adamlarının birinin başına ufaktan bir sıkıntı gelse, haklı şekilde ceza verilmek istense hemen gür sesle ve topluca bağıran Avrupa, şimdi nerede? Avrupa için insan hakları, insana göre değişen bir şey mi? Koca Türk milletinin hakkı, hukuku yok mu?

Uyuşturucu baronluğundan tutun da adam kaldırtmaya ve çok sayıda kişiye sıktırmaya varıncaya kadar, yalan beyanlardan tutun da bütün bir toplumu tehdit etmeye ve açıkça kanun/mahkeme tanımamayı tavsiye etmeye kadar… Yargılanmamış kişilerin bacaklarını kırmayı bütün millete tavsiye etmeye varıncaya kadar her suçu işlediği sabit olan sözde bir bakana, AB ve bütünüyle batı dünyası, nasıl tahammül ediyor? “Sizin demokrasiniz dibe vuruyor. Sizde hukukun üstünlüğü hiç kalmıyor. Sizde insan hakları ihlalleri artık tahammül edilemez seviyeye ve sıklığa varıyor. Siz iyi gitmiyorsunuz. Bu gibi idarecilerle, bakanlarla, danışmanlarla, siz bize yanaşamaz, yaklaşamazsınız. Bu yaşananlardan çok rahatsızız.” diye neden tepki gösterilmiyor?

Bu gün sormasalar bile yarın siyasi ve hukuki zeminlerde ayrı ayrı şunları sormazlar mı o batılılara: “Türkiye’de ayar bu kadar kaçtığı halde, neden bu kadar ileri seviyedeki skandallara, hukuksuzluklara, antidemokratik kararlara ve uygulamalara ve Soysuz gibi bir baş belasına sizlerden hiç kimse tepki göstermedi? Bunlar sizleri neden rahatsız etmedi ve birinizden bir kere bile bir tepki yükselmedi? Yoksa Soysuz üzerinden dönen türlü kara para işlerinde ortak mıydınız? Kararlılıkla ve organize şekilde sergilediğiniz bu sessizliğin ve tepkisizliğin mantıklı bir izahı olmalı ve onu arıyoruz. Ne diyeceksiniz?”

https://t.me/AkademiDergisi/53279

Mehmet Fahri Sertkaya