Dünyanın en iyi futbolcusu denilince ilk olarak akla gelen futbolculardan biri olan Lionel Messi, şimdilerde bir Fransız futbol takımına transfer olmasıyla konu oluyor ama o kişi gerçek Messi değil.

Gerçek Messi’nin çoktan yerine geçildi. Şu zamanlarda sahalarda Messi olarak görülen kişi bir biyonik robot ve içinde uzaylı bir insan türü var.

Dünyanın en iyi futbolcusu denilince akla gelen diğer kişi ise Cristiano Ronaldo… Lakin o da gerçek Ronaldo değil. Onun da çoktan yerine geçtiler. O da bir biyonik robot ve içinde uzaylı var.

Yeşiller ve Griler, pek çok sahada olduğu gibi, futbol sahasında da dünya insanlığını ayakta uyutuyorlar. Futbolcu olsun, şarkıcı olsun, sinema oyuncusu olsun, çok yüksek sayıda kişinin yerine geçerek hem bol para kazanıyorlar, hem bu kişiler üzerinden dünya insanlığının inançlarını, kültürlerini, kabullenişlerini yönlendiriyorlar.

Futboldaki biyonik robotları sayesinde bol bol şike de yapıyorlar. Onlarca senedir yapılan futbol maçlarının da sonuçları hep hileli ve tartışmalı…

Mehmet Fahri Sertkaya