Tayyip işleri bilerek ağırdan alarak faiz gelirine odaklandı. Ali Koç’u bile ters köşeye yatırdı, onu bile oynatıyor. Herkesi ayrı bir ipte oynatabileceğini zan ediyor. Ben dahil herkese başka başka yalanlar söylüyor, ayrı ayrı planlar kuruyor.

Fahrettin onun bahanesi, aslında ona aldanmıyor, o bahane ile oyunlar kuruyor. Ne kadar sinsi, adi, şeytan olduğu fark edildikçe, hissedildikçe, tuhaflıklar soruşturuldukça suçlu bu kişiler gibi görünüyor.

Pazartesi öğleye kadar vakti kaldı ama hala daha oyun kurmanın yollarını arıyor. Kudurmuş gibi… Kendi grubundan olanlara bile türlü oyunlar kurmak istiyor. Karşısına alması gereken ülkelere/liderlere de oyunlar kurmaya çalışıyor. Bütün bunları aklında tutacak hali bile yok ama bu kısımda Fahrettin gibilerden destek alıyor. Kendi grubundan olanlar bile çıldırdılar, “yeter artık, bir duruşun olsun” dediler, onu boğacak hale kadar sinirlendiler ama onun durası yok. Çalmayınca, ihanet etmeyince, satmayınca yerinde duramıyor.

Pazartesi öğleye kadar bir dik/düzgün duruşla çektiğim yöne doğru gelmezse, fiziken ve fiilen memleketin başındaki kişi olarak kalmaya bir süre daha devam edebilir ama hükmünü yitirmiş limon kolonyası misali olacağına kimsenin şüphesi olmasın. Hatta bana ulaşan istihbaratlara göre, içinde bulunduğu grubun kendisine çok sert müdahaleleri olacak. Onlarda dişlerini sıkanlar, masaları yumruklayanlar var.

Mehmet Fahri Sertkaya