Şu uydurulan “Nefret suçu” nun da artık yok edilmesi gerekiyor.

Şu uydurulan “Nefret suçu” nun da artık yok edilmesi gerekiyor. Sevmek kadar tabii ve insani bir hal olan nefret, devamında bir suça dönüştürülmediğinde tek başına suç olarak görülemez.

Bu sözde suç, Ankebut Ağının uydurma bilim psikiyatri üzerinden uydurduğu yüzlerce hastalık kadar temelsiz…

Hukukta böyle bir suç yok. İnsanlığı ibneleştirmek, canavarlaştırmak, kötülüğü üstün kılmak, şeytanlaşmışları sahada rahat ettirmek, cinsi sapıkları ululaştırmak için oynanan çok sayıda oyundan biri de bu: sözde nefret suçu…

Bir insanı, sadece nefret hali/duygusu yaşaması değil, sevgi hatta aşk hali yaşaması bile yanlışlara sürükleyebilir. Bazen akıl almaz suçlar işlemesine sebep olabilir. İnsanlar, sevgisinden hatta aşkından dolayı, insanlık tarihi boyunca çok büyük sorunlara, yıkımlara, savaşlara hatta katliamlara bile sebep olmuştur.

O halde “sevgi suçu” diye bir şey mi uyduracağız? “Sevgi suçu toplumu bölüyor, geriyor, çatıştırıyor, ifade hürriyetini ve yaşam tarzı tercihlerini etkiliyor” mu diyeceğiz? Dünya hakimiyeti kurmak isteyen bir avuç satanist yahudi öyle uygun görüyor diye suç üstüne suç mu uyduracağız? Bu ne seviyesizlik, bu ne küstahlıktır böyle..

Hiç mi aklı başında kimse kalmadı şu koca dünyada, şunlara ilimle, hikmetle, hukukla, tıpla konuşarak haddini bildirsin.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın