Biden sözde Ermeni soykırımını dillendirecek, Tayyip ona kılıç çekmiş ve gerçekleri haykıran Türk lider rolü oynayacak, aralarında danışıklı dövüşecekler de millete izletecekler. İyice hükmünü kaybetmiş Tayyip’e yeniden imaj ve güç kazandırmak isteyecekler. Basit bir orta oyunu oynayacaklar.

Eee, biz ne yapacağız? Seyirci mi kalacağız? Denesinler bakalım şu önü sonu iyice hesap edilmemiş tiyatroyu, neler yaşanacağını, nasıl müdahaleler yapacağımızı, iki lideri de ekiplerini de nasıl cezalandıracağımızı dünya görür. Planlananın aksine Tayyip’in daha da aciz, daha da beter hale geldiğini de dünya görür. Kara para işlerine yol açmak yerine daha da kapandığını da dünya görür. Kara paraları azaldığı için, Türkiye üzerindeki kara para trafiğini sınırlandırdığımız için sinsice planlar çalışan ve bu kanlı 1915 olaylarını siyasete alet eden bir ABD yönetimi olduğunu da dünya görür.

Biz soykırım yapmadık, yapmış olsaydık biz bunu kabul eder, karşı mücadele vermezdik. Bu yalanın, bu iftiranın milletimizin/devletimizin üzerine yıkılmasına hiçbir gerekçeyle izin vermeyeceğiz. Biz bu işi bozarız ve bu oyunun altında sadece Amerika Birleşik Devletlerinin idari sistemi/rejimi, kurumları, ordusu, istihbarat teşkilatları değil, milleti de kalır. Türkiye içinde de büyük karışıklıklar çıkar. Kılıç kalkan oynanır. Kimliği açık Ermenilerden gizli Ermenilere, bunların STK’lerine, cemaatlerine, holdinglerine, iş adamlarına, siyasetçilerine kadar herkes neye uğradığını şaşırır. Bir Osmanlı tokadı yerler ki cihan bunu konuşur. Kimin devletinde kime iftira atmaya kalktıklarını acı acı anlarlar. Bu nasıl bir küstahlıktır ki katliam yapan onlar ve bir de üste çıkmaya çalışan onlar…

Evet, şimdi Biden’ı ve çetesini izleyelim. İnat ederse, daha sonra yaşanacakları da bütün dünya izlesin.

Mehmet Fahri Sertkaya – www.mfs.tv