Putin, HDP/PKK/YPG terör teşekkülünün yok edilmemesi için bir mücadele vermeyi planlıyor.

Putin “Tayyip HDP’yi kapatamaz, PKK’yi yok edemez.” düşüncesinde ama büyük yanılıyor. Rusya da eski Rusya değil. Rusya’nın/Putin’in bu meselede etkin rol oynaması mümkün değil. Buna izin vermeyeceğiz. Rusya’ya kazandırdığımız pek çok şeyi, ifade ettiğimiz gibi kısa sürede kaybetmesini sağladık. Şu anda dünyada on ay önceki bir Rusya bile yok. Ne o itibar, ne o güçlü duruş, ne o caydırıcılık, ne o cesaret, ne o istihbarat gücü, ne o kıvrak siyaseti kaldı. Biz yolumuzu ayırdıktan sonra dünyanın dört bir yanında ve pek çok meselede Rusya’nın aleyhine gelişmeler yaşandı ve yaşanıyor. Bu şartlardaki bir Rusya, Türk milletinin başına bela olan bir terör ve ihanet teşekkülünün yok olmaması için varlık gösterir ve hamleler yaparsa bu, Rusya’nın erime hızını artırır. Biz, bunu sağlayabilecek bir güçteyiz. Rusya’nın böyle bir hatasını çok iyi bir fırsat olarak görür ve değerlendiririz.

Ülke olarak hemen şimdi yapmamız gereken bir hamle var; HDP/PKK/YPG ile Rus mafyaları ve hükumeti arasında kara para sahasındaki organik bağ denilebilecek kadar kuvvetli bağlara neşter vurmak. Rusların, kara para sahasında, içimizdeki Ermenistan ile kurduğu kuvvetli bağlara da neşter vurmak.

İçimizdeki Ermenistan, bu meselede Ruslarla paslaşarak hamleler yapmaya başlarsa, başladıkları gibi içimizdeki Ermenistan’a en tepeden darbeler vurmaya başlayacağız.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın