Haktan Akdoğan’ı programına çıkartanlar da hep gizli Yahudiler mi? | Sorel Dağıstanlı kimdir? | HaberTürk, gerçekten Türk mü?

Sorel” ne demek biliyor musunuz?

Türkçe mi, İbranice mi, Latince mi, Fransızca mı yoksa başka bir dile mi ait?
Türkiye’de kaç ‘sorel’ var onu biliyor musunuz? Dünyada bilinen kaç Sorel var, bunlar bu kelimeyi hangi lisanda, hangi manayı vererek kullanıyorlar ve bu şahıslar genellikle hangi dine mensuplar biliyor musunuz?

Sizce Sabetaycılara ait olan HaberTürk‘te, Sabetaycı Haktan Akdoğan‘ı programına çıkartan Sorel Dağıstanlı da Sabetaycı olabilir mi? Aslında bu soruyu Ben-su Sor-al’a mı sormalıyız? Ona sorsak, mesele çok mu sulanır, seviye çok mu düşer?

Aslında bu soruyu Türkiye’deki şu ailelerin fertlerine de sorabiliriz:
– Gerçel, – Arısel, – Ünel, – Pakel, – Uğurluel, – Emsel, – Denel, – Aksel, – Aktel, – Demirel- Elçin, – Elöve, – Gürdemirel, – Gürsel, – İnsel, – Kandel, – Öncel, – Sürel, – Tuncel, – Tünel, – Türel, – Tüyel, – Törüsel, – Yonsel, – Yücel

Siz Sar-el‘i bilir misiniz? İsrail gönüllüleri için ulusal bir projedir? Onu bilmiyorsanız da El-Al‘ı bilirsiniz, İsrail’in resmi hava yolu firmasıdır.

Bir de İsrael Sorel Glanzstein var ki, bilmemeniz normal… Romanya’da ta 1930’da doğmuş, sembolik devlet İsrail’de 2015’te, 84 yaşında ölmüş. Mezarı İsrail’de Holon’daymış. Ayrıca Kanada’da yaşayan Yahudiler arasında da ‘İsrael Sorel’ler var da onlara da sormak zor iş. 
Belki dünyanın bazı yerlerinde, yerel dillerde, az da olsa Sorel kullanılıyor ama şurası da kesin ki dünyanın dört bir yanında Sorel, Yahudiler ve gizli Yahudiler tarafından kullanılıyor. Amerika’da tanınmış bir yazar/karikatürist olan Edward Sorel var ve Yahudi göçmeni bir ailenin evladı. Yine Amerikalı oyuncu Louise Sorel (Cohen) var, o da Yahudi. Almanya’da, 74’te vefat eden meşhur bir şahıs, Ruth Abramovitsch Sorel var. Polonya Yahudilerinden olduğu biliniyormuş. Araştırdıkça yollar Kanada’ya, Arjantin’e, Amerika’ya ve İsrail’e çıkıyor. Bunların bu ülkelere, son asır içinde Romanya, Fransa, Polonya başta olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinden “mecburi” surette göçtükleri anlaşılıyor.

Kısa bir araştırma ile ta Arjantin’de Sorel isimli Yahudiler bulunabiliyor. Üstelik Arjantinli Yahudilerin büyük çoğunluğu Avrupa’dan giden göçmenlerden oluşuyormuş. Bu Aşkenazi Yahudiler, Polonya, Litvanya, Rusya, Almanya, Romanya veya Ukrayna’daki küçük kasabalardan veya kıyı şeritlerinden göç ederek ve Yahudi yakınlarının bir kısmını geride bırakarak Arjantin’e göçmüşler. Anlaşılan o ki, idaresini Sabetaycı gizli Yahudilerin ele geçirdiği ve daha taktik/kolay sömürebilmek ve kimliğini/dinini dönüştürebilmek için, millete inat, silah tehdidi ile rejimini değiştirdiği güzel ülkemiz Türkiye’ye de göçmüşler ve Avrupa’dan kovulmalarına sebep olan gizli kapaklı muzır davranışlarına devam ediyorlar.

Şuraya bir göz atın ve benim vaktim yoktu, siz oradan yola çıkarak daha derinlemesine araştırabilirsiniz.

Ayrıca şuraya bakabilirsiniz

Ayrıca, Bartu Soral’a, neden özellikle Kanada’da okuduğunu, iş hayatında yolunun neden hemen kripto Yahudi KOÇ ailesi ile kesiştiğini ve hatta kitaplarını neden Lale GürMAN’ın tavsiye ettiğini de sorun. 

Hiçbir şey araştırmayacak ve bir şey sormayacaksanız, en azından şu HaberTürk’e yazın, deyin ki; “Sizin İsminizden başka neyiniz Türk?”


Mehmet Fahri Sertkaya | SpaceExplorer.TV

Bir Yorum Yazın