Güney Kore’den çıkın

Güney Kore’den sermayenizi, işletmelerenizi, adamlarınızı, araç ve cihazlarınızı çekin. Ankebut Ağının Suriye’de operasyon yapmaya, savaşmaya ve dünya dengelerini Suriye merkezli olarak da kendi lehine çevirmeye hiç gücü yok. Türkiye’nin Suriye’ye operasyon yapması için elinden geleni deniyor, ona da gücü yok ve bedeli her ne olursa olsun buna izin vermeyeceğim. Kısa süreli bir askeri hareketliliğe sebep olabilir ama o anda Türkiye’de büyük bir iç çatışmanın çıkmasına ve Ankebut Ağına çalışan bütün unsurları yok etmemize asla mani olamaz.

Aynı şekilde Ankebut Ağının Güney Kore’yi de koruyacak gücü aslında yok. Güney Kore için savaşabilecek askeri, mali, insani, ahlaki gücü de yok. Şu an itibariyle Kuzey Kore, Güney Kore’yi defalarca mağlup edebilecek güce sahip. Hiç kimse satanist batıya/grilere çalışan siyasetçilerin, basın ve medya kuruluşlarının, yayıncıların zihin yıkamalarına aldanmasın. Ankebut Ağı ABD’yi de bu tekniklerle sözde süper güç gibi gösterdi ama hep balondu, şişirmeydi.

Güney Kore’nin geleceği yok. Güney Kore bölgesinin zemini/toprağı da sağlam değil ve altı uzaylı şehirleri ile dolu. Oralarda şu anda bile büyük sorunlar var ve önümüzdeki çok kısa sürede oraların da çökme ihtimali çok yüksek. Beklenen çökmeler yaşanırsa orada yer yüzü kısmında da akıl almaz felaketler kısa sürede yaşanacak. Nükleer atılmaktan daha feci kayıplar ve maddi zararlar olduğu görülecek. Güney Kore her açından şimdiden bile bitik ve gerçekçi kararlar almanız sizin menfaatinize olacak.

Mehmet Fahri Sertkaya | Akademi Dergisi

..

Bir Yorum Yazın