İnsanın kaderindeki her şey kendi iradesine bağlı değil. İrademiz, tercih haklarımız cüz’i…

Ülkenin sözde muhalefetinin, önlerine çıkan tarihi fırsat karşısında bile gayrete gelmediği, samimi olmadığı ve iktidar ile danışıklı dövüşmeye devam edeceği, herkes tarafından anlaşıldı. Şu saat oldu, ortamı sakinleştirmekten ve iktidara yarayan kararlar, açıklamalar, paylaşımlar yapmaktan başka yaptıkları bir şey yok. Sosyal medyada çok yüksek sayıda kişi bunu fark etmiş ve tepki göstermiş, gösteriyor. Milletin öfkesi iyice büyüyor.

Böyle bir günde ben de rüyamda mikrofon görüyorum. Rüyalar tebdil olabilir ama kesin olan bir şey varsa, muhalefet gerçekten muhalefet yapmaz ve ülke için samimiyetle gayrete gelmezse, vazife yine bana düşecek.

Üstelik…
Rüyada mikrofonu, askılıkta asılı olan siyah paltomun sol iç cebinden çıkartıyordum. O anda mikrofonun kablosuna, kulaklığımın kablosu karışmıştı. Kulaklık da beraber çıkıyordu cepten… Kulak üstü olup da insanın kafasının arkasından birbirine bağlanan güzel bir kulaklıktı. “Bunları kullanarak stüdyo kalitesinde ses kayıtları yapar ve paylaşırım” diyordum içimden…

Mehmet Fahri Sertkaya