Beyinlerin ve cihazların korunması, en öncelikle yapılması gereken iş olmalı

Dünya insanlığının sahip olduğu bilim adamlarının arasında kritik öneme sahip olanlarının, kendilerinin bile haberi olmadan gizlice çip takılarak zihin kontrolünde tutulup tutulmadıklarını, belirli sürelerde bir kontrol eden bir ortak sistem tesis edilmeli. Dünyanın ve dünya insanlığının korunması yönünde ortak paydada buluşabilen ülkeler, söz konusu ortak kontrol sistemini tesis etmeliler. Bu, bilimkurgu filmlerinde abartıldığı kadar zor bir iş değil. Ortak fikirlerde buluşulduğunda aslında mesele bile değil.

Bu sistem, önemli bilim adamlarının yerlerine biyonik robotlarla geçilip geçilmediğini de sık sık kontrol edebilir olmalı.

Dünyanın ve dünya insanlığının faydasına araştırmalar yapılan araştırma tesislerinin cihazlarına ve bilgisayarlarına, uzaylı türler tarafından uzaktan gönderilen sinyallerle müdaheleler yapılabiliyor.

Çok mühim çalışmaların yapıldığı bu gibi tesislerin cihazlarının ve bilgisayarlarının çok iyi derecede korunması gerekiyor. Aksi durumda, aslında kolayca çözülebilecek pek çok bilimsel mesele bir türlü çözülemez oluyor.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın