Alihan Kuriş ibret-i alem olacak. Ona karşı durmayanlar da…

[23.05.2021 21:15]

Mfs abim bir sorum olacaktı. Alihan kuriş son dönemde yolunu şaşırdığına göre önceleri de çok muteber değildi demektir. Sizin kardeşlerimizi sokağa çağırdığınız zaman yada muhterem büyüğümüz de bütün kardeşlerimizi sokaklara çağıracak dediğiniz zamanlarda niçin sizi ortada bırakacak tarzda hareket etmedi. Affınıza sığınarak bu aklıma takılan soruyu sormak istedim.

[23.05.2021 21:16]

Ayrıca halen kurslarımıza girip çıkabiliyormusunuz. Bir sorun oluştumu.

[23.05.2021 21:49] Mehmet Fahri Sertkaya:

Önceden muteber biri olanlar da bir anda ayaklarını kaydırabilirler. Şu anda düşük olmaları, eskiden de düşük oldukları manasına gelmez. Alihan eskiden de çok muteber biri değildi ama böyle hain ve münafık da değildi. Zamanı gelince detayları da anlatacağım, hikmetlerini de anlatacağım ve daha iyi anlaşılacak.

Ben sokaklara ineceğimizi söylediğim zaman, gerçekten inecektik. Alihan da indirmek zorunda kalacaktı. O aksine davransa bile biz cemaat içindeki gücümüzle yine de indirirdik, indiririz. Üstazımızın halen istikamette olan hakiki talebeleri dahil olmak üzere, merkezimizdeki ve cemaat sistemindeki samimi kardeşlerimiz hep benimle birlikte hareket ettiler, ediyorlar.

Bu güne kadar neden karşımda net tavır alamadığına, halen neden karşımda bir şey yapamadığına, neden benim aksime kararlar alıp sözler söyleyemediğine gelince… Bunun birden fazla sebebi var. Kendisinin kısa süre başta kalacağı, sonrasında vazifeyi bana devir edeceği, etmesi gerektiği ve daha pek çok şey ona baştan söylendi. Kendisi haricinde etrafındaki pek çok samimi ve etkili hocalarımız, kardeşlerimiz de biliyorlar. Halen hakikaten rabıta yapabilenler de hemen bu hususta hazretimizin kararını öğrenebilirler, öğrendiler.

Yani kendisi de baştan beri her şeyin farkında, kalbi dönmüş olsa bile yolun hak olduğunu ve büyüklüğünü biliyor, üstazımızın manevi tasarrufunu ve nasıl çarpılacağını biliyor. Benim gücümü de biliyor ve aksi bir tavır sergileyemiyor. Lakin son zamanlarda iyice dibe vurdu, battı ve artık ayağa kalkmasından ümit de kesildi. Zan ederim ki tarihteki birçok misali gibi yakında Alihan Kuriş de kayışı kopartacak, nefsinin, şeytanlarının ve etrafındaki şeytanlaşmış kadınların ve masonların da yönlendirmesiyle haddi iyice aşan bir şeyler yapıp tokadı yiyecek. İbretlik ve acınası hallere düşecek. Zaten bunu bekliyoruz. Şimdi oradan alınırsa, başka başka iddialarda, iftiralarda bulunabilir ve mevzu yıllara yayılır, çok uzar. Lakin şimdi orada durur da her geçen gün iyice ifşa olursa, herkes benim ve benimle birlikte hareket eden bütün gerçek Süleymanlıların haklılığını, tartışmaya mahal bırakmayacak katiyette görür.

Bir de bu kısmın başka hikmetleri de var. Samimi kardeşlerimiz arasında, merkezin bile ele geçirildiğini iyice anlayıp, hakikatleri şüphesiz görüp de hiçbir şey yapmayanlar var. Yine nefislerine, etrafındaki kadınlara, etrafındaki münafıklara yenilenler, mücadele etmeyenler var. İşte onlara da mühlet veriliyor. Çok yakında büyük musibetler gelecek böylelerinin başına. Geldiğinde mazeret bulamayacaklar. Şu hale bile müdahale etmeyecek kadar korkak, tembel ama dininde samimi kişilere Allah’ın tokatı ne kadar sert, şiddetli oluyor, görecekler. Bu kadar feci hallerden önce mühlet kısmını dolduruyorlar.

Aslında mesele sesli olarak saatlerce anlatılabilir. Çok yakında Türkiye’yi depremler, seller, tsunamiler, türlü felaketler vuracak ve bunun bile baş sorumluları bu kişiler olacaklar. Müslümanlar, hakikati biliyorlar, topluca felakete gidildiğini biliyorlar. Yine de bu feci gidişe karşı mücadele etmiyorlar. İyiliği emir edip kötülükten men etmiyorlar. Bir millet çok bozulunca, dibe vurunca, aralarındaki müslümanlar bu farzı da yerine getirmedikleri zaman arzın üstü altına geçer.

[23.05.2021 21:53] Mehmet Fahri Sertkaya:

Benim kurslarımıza girip çıkmamda hiçbir zaman hiçbir sorun olmadı. Ben hiçbir zaman gerçekten yasaklanmadım. O metinler gerçek değildi. Şimdi de yasaklayamıyor. Yasaklasa da artık dikkate alan olmayacak. Lakin bütün cihan biliyor ki keyfi şekilde üzerime yığılmış hukuki sıkıntılar var ve ben rahat hareket edemiyorum. Ayrıca güvenliğim için de tedbirli olmak zorunda kalıyorum. Ve yakında bu şartları değiştirip sahaya ineceğimi de yazılarımla duyurmuştum.

[23.05.2021 22:13]:

Teşekkürler. Allah razı olsun. Allah yolunuzu açık etsin. Benim de samimiyetinden şüphe ettiğim ama el üstünde tutulan hocalar hatta bölge mesulü yapılan hocalar görünce şüpheye düştügüm çok zamanlar oldu. Çokta haksız değilmişim demekki. Hatta birtanesi vardı ki nerede bir muzır talebe var onu baştacı eder, ama gayet samimi ama biraz gevşekliği olan talebelerden nefret ederdi adeta.

Sorularımla yoruyorsam dikkate almayın sayın abi. Ancak şu da aklıma takılmakta. Yusuf büyükgöze Ahmet bey abimiz zamanında da idareci idi. Ahmet bey abimiz de bu yolun sahiplerinin direktifleri ile bu yola hizmet etti. Bu adamın yahudi olduğunu bilmiyormuydu. Nasıl idareci olarak tuttu.

[23.05.2021 22:28] Mehmet Fahri Sertkaya:

Amin. Cümlemizden. Biliyordu, diğerlerini de biliyordu. Oyun içinde oyunlar kuruyordu. Bu kişiler kendi başlarına hareket eden münafıklar değiller. Siyasi partiler, siyasi liderler, mafyalar, patronlar, gizli servisler, başka dinlerin tarikatları da dahil olmak üzere birçok güç unsuru var cemaatimize bu gibi kişilerle müdahil olmak isteyen… Bu kişileri uzaklaştırmakla sorunlar bitmiyor. Merhum büyüğümüz samimi kardeşlerimizin daha fazla gayret ve cihad etmelerini bekliyordu. Daha dik durmalarını bekliyordu. Akademi Dergisi de bunu sağlıyordu. Yine de samimilerde bunu yeterince görmediği için bazı kararları öteliyordu merhum büyüğümüz… Abdülhamid Han devri de tam böyleydi. O da milletin dik duruşunu bekliyordu ama göremiyordu.

Zaten merhum büyüğümüz ahlar etti alemi değişmeden önce… O ahlar nedediyle de Alihan Kuriş gibi biri geçirildi cemaatin başına… Çok hikmetleri var ama şimdi açıp izah etmem doğru olmaz. Herkes kararını veriyor, ona göre sonunda muamele görecek.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın