Aralarındaki ilişki nedir, maddi menfaat mi, tehdit mi, her ikisi mi?

Bu küstahlığa sessiz kalınmasının sebebi nedir?

Çin’in Ankara Büyükelçiliği, haddini fazlasıyla aşan bir çıkış sergildi. Uygur Türklerine yapılan haksızlıklar artık katliam, soykırım ve kültürel soykırım seviyesine gelmişken, dünyanın önde gelen bütün devletleri de şahitlere ve delillere dayalı şekilde bu somut gerçekleri ifade etmeye başlamışken, dünya kamuoyunda bir hassasiyet oluşmuşken Çin, Ankara Büyükelçiliği üzerinden kabul edilemez ve sessiz kalınamaz bir çıkış sergiledi.

Büyükelçilikçe yapılan yazılı açıklamada, Uygur Türklerine yapılan zulümler, katliamlar, hukuksuzluklar inkar edildiği gibi, küstahça üste çıkan, her devleti/kurumu, kuruluşu ve şahsı tehdit etmeye kalkan bir tavır sergilendi. Ancak bir siyasi partinin mahalle teşkilat başkanında görülecek kadar çirkin, seviyesiz, kin ve nefret dolu bir üslupla yapılan açıklamaya, AKPKK hükumeti gereken karşılığı vermedi.

Devletimizin Dışişleri Bakanlığından hala ses yok ve herkes şaşkın. Çin’in bu küstahça ve son derece seviyesiz, tehditkar çıkışından sonra Dışişleri Bakanlığımızdan hiç bir tepkinin yükselmeyişi akıllara yine soru işaretleri getirdi.

AKPKK Hükümetinin, aslında bir kara para devleti olan Çin ile perde arkasında yasadışı ve karanlık bağlantıları mı var? İki hükumet ortak olarak kara para işleri mi yapıyorlar? AKPKK organize suç, terör ve ihanet örgütünün Çin karşısında bu derece sessiz kalmasını sağlayan gerçekler, bağlantılar, dengeler, gizli anlaşmalar neler?

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın