Bu güne kadar hiçbir güç unsuru Akademi’yi susturamadı…

Abdurrahman’ın kastettiği akademi/üniversite camiası değil de büyük harfle yazdığı Akademi ise, bilinsin ki Akademi susmadı ve susturulamaz. Geçiş süreci ile ilgili de Akademi söylenmesi gerekenden fazlasını söyledi ve yapması gerekenden fazlasını yaptı. Lakin adamı da alıp zorla “Dur şurada, sen başkan kal” diyecek halimiz yok. Olmak/kalmak istemiyorsa, kendisi bilir. Kalmak istiyorsa da biz, bize düşenleri yaptık, alemi de fazlasıyla bilgilendirdik, son seferinde bütün cihanı “Yanlış ata oynamayın” diye ikaz ettik ve yaşanacakları bekliyoruz. Trump’ın başkan kalması ya da Biden’ın yani aslında Şi’nin başkan olması ihtimallerine de hazırız. Biz gücümüzün farkındayız ve endişeli bekleyiş içerisinde olanlardan değiliz. Daha önce de söylemiştim ve bir kez daha tekrar ediyorum:

-Trump yeniden başkan olmak istemeyecekse (ki şu ana kadarki kararlarından başkan kalmak istediğini kesin şekilde anlayabiliyoruz.), Biden başkan kalmak istese de uzun süre başkan kalamaz. Kamala da başkan kalamaz. Herkes, bütün taraflar doğru ata oynasınlar, hata edenler, altında kaldıkları enkazdan çıkamazlar.

Şu şartlarda hala neyin yorumunu, neyin istihbaratını beklerler, anlamak mümkün değil…

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli değil mi?

Ya Trump yeniden başkan kalacak ya da ABD halkı, haklı olarak ayağa kalkacak ve yönetimini Çin’e/Biden’e bırakmayacak.

Son günlerde arka planda da çok büyük hamleler oldu ve hep Trump tarafı baskın geldi. Son on gün içinde ölen önemli isimlerin kimler olduğuna baksa bile bir gazeteci, ABD’de bundan sonra da Trump’ın borusunun öteceğini kesinlik derecesinde anlar.

Biraz daha kaynakları/imkanları geniş olan gazeteciler, metafizik sahada neler yaşandığını, Çin/Biden çetesinin nasıl hezimete uğradıklarını, YİT’in Trump’ı ve çevresini nasıl koruyup kolladığını da öğrenebilirlerdi.

Diyorum ya, sadece Trump “Ben her şeye rağmen ABD başkanı kalmak istemiyorum.” derse Biden başkan olabilir ve Biden başkan olsa bile ABD yine de büyük karışır.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın