Merkezimiz, ne anlatırsak hepsini dikkatle dinliyor, değerlendiriyor ve kale alıyor.

Merkezimiz, ne anlatırsak hepsini dikkatle dinliyor, değerlendiriyor ve kale alıyor.

“Biri yasaklanırsa, öyle bize pusu kurulduğunda yapıldığı gibi, parantez içine sadece site adresi eklenerek yasaklanmaz. Şahsın adı, soy adı, kimlik bilgileri, bağlı bulunduğu yer yazılır da …” demiştim. Yeni yasaklama metinleri iyice sistemleştirilmiş.

Üstüne fotoğraf bile ekliyorlar artık ve yine mail sistemi ile dağıtılmıyor. Akademi Dergisi’ne pusu kurulduğu zamanki gibi bir daha mail sistemimize sızmalarına izin verilmiyor. İşte merkeze gidip Akademi Dergisi hakkında böyle bir yasaklama metni arayanlar bulamayacak, çünkü hiç bir zaman çıkmadı. Mail ile dağıtım sırasında “birileri” sisteme sızıp teşkilatın yaklaşık yarısına, “oynanmış” ve acele ile “Akademi Dergisi adresi eklenmiş” yazıyı göndermişlerdi. Yedi sene boyunca Akademi Dergisi hakkında, binlerce şikayete rağmen yasaklama çıkmamıştı, yedinci sene, yani 2016’da da çıkmadı, sonraki sene 2017’de de çıkmadı. Çıkmıyor, çıkmayacak. Merkezimiz Akademi Dergisi’ni hiçbir zaman yasaklamayacak…

Ayrıca Yedikıta ve Çamlıca Kitap, Ahmet Kemal Öncü, Ahmet Şimşirgil, Ahmet Ferruh Öncü, Ahmet Uçar aleyhindeki son derece sert çıkışlarımızdan da merkezimizin “hiç” rahatsızlığı olmadı. Bir iki gün sonrasında, Akademi’nin bu tavrını destekleyen bir manevra yaptı merkezimiz ve “Bizim kitaplarımız şunlardır, müesseselerimizdeki kütüphanelerde şunlar bulunmalıdır” denilen liste dağıttı her yere… O listede A. Şimşirgil, Kadir Mısıroğlu, Mustafa Armağan gibi “müslüman” denemeyecek hale gelmiş kişilerin hiçbiri yoktu. İslamcılık mikrobunun bünyemize bulaşmasına mani olmak için yine merkezimiz Akademi ile bir hareket etti.

Mehmet Fahri Sertkaya

Bir Yorum Yazın